Iš prestižinio dziudo turnyro – su trofėjais

„Džiugu, kad viename stipriausių dziudo turnyrų Europoje iškovojome ne vien pergalių, bet ir medalių“, – sakė Kauno kovos menų klubo „Naglis Gym“ treneris Augustinas Seniauskas.

„Naglio Gym“ atstovai išmėgino jėgas Vengrijos sostinėje 35-ą kartą surengtame dziudo turnyre „Budapest Cup“, kuriame dalyvavo 174 klubų jaunieji sportininkai iš 20 šalių.

Daugiausia kovotojų reprezentavo Vengriją (545), Čekiją (296), Izraelį (126), Slovakiją (100), vieną atsiuntė Danija, po keturis – Prancūzija ir Sakartvelas, penkis – Nyderlandai.

Lietuvai atstovavo keturi klubai – 20 dziudo imtynininkų, tarp jų šeši – iš „Naglio Gym“.

Sidabro medalį iškovojo Vytautė Einikaitė (grupė iki 18 metų) – ji svorio kategorijos iki 48 kg varžybų finale pralaimėjo ukrainietei Jelizavetai Jemeljanovai. Bronzos medaliai įteikti Slovakijos ir Vengrijos sportininkėms.

Trečią vietą užėmė Mantas Dobrovolskis (iki 13 metų), svorio kategorijos iki 35 kg mažajame finale privertęs kapituliuoti rumuną Cristianą Crisnicą. Šioje grupėje vicečempionu tapo Olego Čiursino treniruojamas Gustas Maciulevičius iš Trakų.

Adomas Einikas varžėsi dviejose amžiaus grupėse: trylikamečių berniukų (svorio kategorija iki 38 kg) turnyre iškovojo keturias pergales, tačiau mažajame finale nusileido vengrui Benjaminui Galdi, o tarp penkiolikamečių buvo septintas (trys pergalės).

35-ą kartą surengtame dziudo turnyre „Budapest Cup“ dalyvavo 174 klubų jaunuoliai iš 20 šalių.

Trylikamečių varžybose Rokas Jasaitis (iki 32 kg) laimėjo tris dvikovas ir tik mažajame finale pralaimėjo vengrui Attilai Andrasui Csikui ir užėmė penktą vietą.

Penkiolikamečių grupėje Simonas Bervingis (iki 40 kg) nugalėjo ukrainietį Ruslaną Kolesnikovą, tačiau pralaimėjo olandui Sennui van Bueliui ir Izraelio kovotojui Inbarui Cerniui.

Arminas Kraujalis (iki 13 metų, per 66 kg) pirmoje kovoje neatsilaikė prieš vengrą Imrę Laszlą Csikosą.

Vaikinų (iki 23 metų) svorio kategorijos iki 73 kg varžybų čempionu tapo vilnietis Kostas Butkus.