Rankinio rinktinei – aukščiausi pažymiai už kovingumą

„Rezultatas – garbingas, mūsiškių žaidimas nusipelnė tik gerų žodžių“, – sakė olimpinis čempionas Valdemaras Novickis, dalydamasis įspūdžiais apie pirmą Lietuvos rankininkų mačą Europos čempionato finalo turnyre.

Parodė charakterį

Lietuviai startavo nesėkme – F grupėje 27:29 pralaimėjo Rusijos rinktinei, tačiau, anot V.Novickio, parodė tvirtą charakterį.

Pirmą kėlinį rusai išsiveržė į priekį 7:1. Iki pertraukos mūsiškiai suklydo net vienuolika kartų, o varžovai tebediktavo savo sąlygas – 14:7, 19:12. Vis dėlto antrą kėlinį Lietuvos rankininkai priartėjo – 27:28, tačiau išplėšti bent lygiųjų nepavyko.

„Šaunuoliai, kovėsi pagirtinai. Šiek tiek stokojame atletiškumo, bet užsispyrimo iš lietuvių neatimsi“, – teigė V.Novickis.

„Jeigu rungtynės būtų vykusios dar 2–3 minutes, rezultatas būtų kitoks, – svarstė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Mindaugas Andriuška. – Ačiū sirgaliams, jų dėka jautėmės it namuose.“

„Savo žaidėjus galiu pagirti už mačo pirmas 15 minučių, o antras kėlinys mane nuvylė. Lietuviai žaidė agresyviai, man tai patiko“, – kalbėjo Rusijos komandos strategas Velimiras Petkovičius.

Klaidos kartojosi

„Starto jaudulys tikrai kišo koją. Pirmas 10–15 minučių tiesiog pramiegojome. Visas rungtynes darėme tas pačias klaidas, ypač tais atvejais, kai sušvelnindavome skirtumą, o varžovai tuomet vėl atitrūkdavo 5–6 įvarčiais“, – sakė Lietuvos komandos žaidėjas Benas Petreikis.

Auditorija: varžybų atidarymo ceremoniją Budapešte bei vengrų ir olandų rungtynes stebėjo per 20 tūkst. sporto aistruolių. / „Reuters“ nuotr.

„Viskas stojo į savo vietas įsižaidus, kai pajutome, kad varžovai – pažeidžiami. Manau, kad per kitas rungtynes tvarkysimės dar geriau“, – pridūrė vartininkas Vilius Rašimas.

Tokio lygio turnyre privalai visomis jėgomis kautis nuo pirmų minučių, nėra laiko įsibėgėti.

„Mums pavyko išnarplioti taktines lietuvių gynybos pinkles. Dešiniajame flange mane stabdė kietai, tačiau ne šiurkščiai – taip, kaip leido taisyklės. Be to, gerai sužaidė mūsų vartininkai, – teigė vienas Rusijos ekipos lyderių Daniilas Šiškariovas. – Nepasakyčiau, kad Lietuvos rinktinė neturi šansų patekti į kitą varžybų etapą – turi patyrusių žaidėjų, pirmiausia – Aideną Malašinską, kurie gali paneigti išankstines prognozes.“

„Tikėjomės lengvesnės dvikovos, tačiau, įgiję persvarą, kažkodėl pradėjome nervintis ir varžovai atsitiesė. Reikšmingą vaidmenį atliko mūsų gynyba, perėmę kamuolį efektyviai kontratakavome“, – kalbėjo įžaidėjas Dmitrijus Žitnikovas.

Istorinė galimybė

„Dar kartą įsitikinome, kad lietuviai yra tipiški artojai. Kol patys negauna į kailį, tol nepadeda į šalį plūgo ir nepradeda kovoti“, – šypsojosi Gediminas Mikulėnas.

Buvęs legendinio Kauno „Granito“ rankininkas taip pat gyrė mūsų rinktinę už kovingumą, bet pripažino: starto pasirodymui atsiliepė jaudulys.

– Kaip vertinate Lietuvos rinktinės pirmąsias rungtynes Europos čempionate?

– Žaidimą ir kovingumą – šauniai, tik gaila, kad nepavyko iškovoti taškų. Tokiame turnyre privalai visomis jėgomis kautis nuo pirmų minučių, nėra laiko įsibėgėti. Mūsiškiai iš pradžių gerokai jaudinosi ir tai atsiliepė rezultatui. Kai vyrai susitvardė, žaidimas išsilygino, o vėliau abi komandos dairėsi į laikrodį: mūsiškiai – tikėdamiesi, kad spės rezultatą išlyginti, o rusai – laukdami, kad greičiau ištirptų likusios sekundės.

– Rusijos rinktinė prieš du dešimtmečius laimėdavo visus svarbiausius turnyrus. Ar dabartinė ekipa lengviau įkandama?

– Dabartinė jų rankininkų karta – silpnesnė, bet tai vis tiek kvalifikuota komanda. Rusijos klubai yra gerokai aukštesnio lygio nei mūsų, žaidėjų pasirinkimas – nepalyginti didesnis. Tad rezultatas dėsningas.

– Kaip ir dera lyderiui, mūsų rinktinę į priekį vedė Aidenas Malašinskas. 35-erių veteranas turbūt labiau nei bet kas nusipelnė vietos Europos čempionate?

– Akivaizdu, kad Aidenas labai myli rankinį. Jis daug metų padeda rinktinei, puikiai žaidžia ir klube (su Zaporožės „Motor“ ne vieną sezoną kaunasi Čempionų lygoje – aut. past.). Šįkart jam puikiai talkino ir klaipėdietis Benas Petreikis. Jis aštriai veržėsi, draskė varžovų gynybą. Pats puikiai žinau, kad taip žaisdamas patiri daug skausmingų susidūrimų, bet esi labai naudingas komandai. Gerai atrodė ir mūsų kraštiniai žaidėjai. Parodėme, kad atakuoti mokame, reikia tik atsikratyti kuklumo ir jaudulio.

Palaikymas: Košicės sporto arenos tribūnose išsiskyrė balsingi Lietuvos sirgaliai. / „Reuters“ nuotr.

– Jaudulio netrūks ir per dvikovą su slovakais. Juo labiau kad Europos čempionato šeimininkus palaikys savi sirgaliai. Kaip patartumėte tvarkytis su spaudimu iš tribūnų?

– Labai paprastai: prieš rungtynes gerai apšilti, kad net truputį apimtų nuovargis. Kai pajauti fizinį krūvį, mažiau kreipi dėmesį į pašalinius dirgiklius. Visas dėmesys būna sutelktas į aikštę. Neabejoju, kad slovakai bus atsakingai pasirengę, o ir žiūrovų palaikymas įkvepia sužaisti geriau, nei visi tikisi. Lietuviams ši komanda – įveikiama. Pamenu, man Vokietijoje teko žaisti švilpiant 19 tūkst. varžovų sirgalių ir nieko – kažkaip susitvarkėme.

– Paskutinis mūšis F grupėje bus su Norvegijos rankininkais, praeito Europos čempionato bronzos medalių laimėtojais. Kokie mūsiškių šansai?

– Norvegų rinktinė – kito lygio kolektyvas. Jie – grupės favoritai, bet nereikia apie tai galvoti. Mūsų komandai turi rūpėti tik savo žaidimas. Juk Europos čempionatas – istorinė galimybė priminti apie mūsų rankinį, jo tradicijas. Be to, kiekvienam žaidėjui tai – geriausia proga parodyti savo sugebėjimus didžiulei auditorijai. Gerai sužaidęs gali sudominti elitinius užsienio klubus, užsitikrinti gerą sutartį. Neabejoju, kad vyrai tai supranta.

Slovakai neatsilaikė

Šiandien Lietuvos rankininkai išmėgins jėgas su slovakais, kurie 25:35 pralaimėjo norvegams.

Aikštės šeimininkų komandai 6 įvarčius pelnė Tomašas Urbanas, 5 – Jakubas Prokopas, po 3 – Martinas Briatka, Marekas Hnidakas ir Tomašas Smetanka. Norvegijos ekipoje pasižymėjo Erikas Thorsteinsenas Toftas – 5 įvarčiai, Sebastianas Bartholdas ir Kentas Robinas Toennesenas – po 4.

Rungtynes stebėjo 1 568 žiūrovai.

„Lietuviai buvo lygiaverčiai rusų varžovai, tad mūsų laukia sudėtingas išbandymas“, – pareiškė Slovakijos rinktinės kapitonas Lubomiras Durišas.

Mūsiškiai su norvegais susikaus sausio 17-ąją. Į kitą varžybų etapą pateks 1–2 vietas grupėje užėmusios komandos.

Olandų staigmena

Staigmeną pateikė Nyderlandų rankininkai – Budapešte per B grupės rungtynes 31:28 privertė kapituliuoti vengrus.

Šį mačą stebėjo 20 022 žiūrovai.

E grupėje 2020-ųjų Europos čempionai ispanai 28:26 palaužė čekus, o C grupėje vicečempionai kroatai 22:27 nusileido olimpiniams čempionams prancūzams.

Lenkijos rankinio federacija kreipėsi į Europos rankinio federaciją (EHF) dėl COVID-19 testavimo.

Sausio 12-ąją koronavirusas buvo diagnozuotas lenkų rinktinės žaidėjui Bartlomiejui Bisai ir trims personalo specialistams, jie buvo izoliuoti, tačiau jau sausio 13-ąją visų pakartotiniai testai buvo neigiami.

„Prieštaringi rezultatai ir chaotiškas testavimas liudija, kad varžybų organizatoriai nesugeba užtikrinti, kad procedūros netrikdytų dalyvių darbo ir psichologinės savijautos“, – pareiškė Lenkijos rankinio atstovai.

Rusijos rinktinės strategui V.Petkovičiui patiko Lietuvos rankininkų veržlumas ir kovingumas.

Varžovai: Norvegijos rankininkai (baltos spalvos apranga) be didesnio vargo palaužė slovakus. / „Reuters“ nuotr.

Statistika

Lietuva–Rusija 27:29 (9:14). Košicė, „Steel“ arena, 902 žiūrovai.

Lietuva: A.Malašinskas 5 įvarčiai, B.Petreikis, M.Dumčius ir V.Drabavičius po 4, G.Babarskas ir S.Plėta po 3, D.Jovaišas 2, P.Babarskas ir G.Morkūnas po 1.

Rusija: S.M.Kosorotovas 9 įvarčiai, D.Šiškariovas 7, D.Žitnikovas 4, D.Kornevas, A.Jermakovas ir P.Andrejevas po 2, D.Santalovas, I.Soroka ir N.Kamenevas po 1.

Komandų rodikliai. Metimų efektyvumas – 63 proc. ir 66 proc., atakų efektyvumas – 47 proc. ir 55 proc., 7 m baudiniai – 3/5 ir 5/5.

F gupė

1. Norvegija  1  0  0  +10  2

2. Rusija  1  0  0  +2  2

3. Lietuva  0  0  1  -2  0

4. Slovakija  0  0  1  -10  0

Rezultatai

A grupė: Danija–Juodkalnija 30:21, Slovėnija–Šiaurės Makedonija 27:25.

B grupė: Vengrija–Nyderlandai 28:31.

C grupė: Kroatija–Prancūzija 22:27, Serbija–Ukraina 31:23.

E grupė: Švedija–Bosnija ir Hercegovina 30:18, Ispanija–Čekija 28:26.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuo

Nuo portretas
Slovaku gauna kaip vaikai,nes stovi kaip pandos ,gaus 8-10 .Kokios treniruotes toks ir rezultatas bus Antri nuo galo .
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių