Studentų krepšinis mokslo neužgoš Pereiti į pagrindinį turinį

Studentų krepšinis mokslo neužgoš

2009-04-04 09:00
Studentų krepšinis mokslo neužgoš
Studentų krepšinis mokslo neužgoš / Mindaugo Ažušilio nuotr. Įdirbis: LSKL prezidentas R.Cibauskas (dešinėje) džiaugiasi, kad žaisti lygoje randa laiko ir VDU studijuojantis vienas Kauno "Žalgirio" lyderių P.Jankūnas.

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) vienuoliktajame čempionate titulus apgynė Mykolo Romerio universiteto merginos ir Vytauto Didžiojo universiteto vaikinai.

LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas, vertindamas pasibaigusį sezoną, pasidžiaugė, kad sustiprėjo Vilniaus komandos, stabiliai rungtyniauja vėl trečią vietą užėmęs Klaipėdos universitetas.

– Kuo jus nudžiugino vienuoliktasis LSKL sezonas?

– Malonu, kad į čempionatą grįžo Šiaulių universiteto komanda. 2007 m. čempionai sudrebino lygą, nukeliavę iki finalo. Po truputį baigia dominuoti Kauno universitetai. Šį sezoną lygos favoritams ilgai nervus kuteno Vilniaus Gedimino technikos universitetas, kuriame itin sunku mokytis. Komandos treneriai guodėsi, kad dėl egzaminų ar paskaitų ne visada pavykdavo surinkti stipriausius krepšininkus. Tai patvirtina, kad universitete rimtai žiūrima į mokslą. Šios komandos pirmoji vieta reguliarųjį sezoną – didelis netikėtumas ir kartu naujas dėsningumas. Džiugu, kad lygoje vyko atkaklios kovos, pirmosios keturios vaikinų komandos surinko beveik po vienodai taškų. Didėja susidomėjimas varžybomis, pagausėjo sirgalių gretos.

– Vienas prioritetinių lygos tikslų buvo parodyti, kad Lietuvoje galima studijuoti ir žaisti krepšinį. Ar pavyko sustabdyti jaunų krepšininkų emigraciją?

– Pastaraisiais metais gerokai sumažėjo studijas užsienyje pasirenkančių jaunų krepšininkų. Žinoma, mes nesiekiame uždrausti ar kaip nors kitaip neleisti merginoms bei vaikinams išvykti iš šalies. Tenorime, kad jie įsitikintų, jog ir Lietuvoje galima įgyti aukštojo mokslo diplomą bei žaisti krepšinį. Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas nužygiavo dar toliau. Pasikliaudamas mūsų lyga, LCC pasikvietė studentų krepšininkų iš Afrikos šalių. Mano žiniomis, afrikiečiai turėjo galimybę rinktis, kur studijuoti, – Lietuvoje, Amerikoje ar kitose šalyse. Tad jų pasirinkimas įrodė, kad esame gerai vertinami ir žinomi ne tik savo šalyje.

– Kokius ateities tikslus užsibrėžėte?

– Per praėjusį dešimtmetį mes pasiekėme viską, ko tik galėjome panorėti. Lygos komandos pergalingai žygiavo per Europą, vaikinų rinktinė tapo universiados čempione ir perrašė šalies studentų sporto istoriją. Tokių aukštumų mums gali pavydėti bet kuri kita lyga. Išties sunku pasiekti dar daugiau, tad nuo kito sezono mes skirsime didelį dėmesį ne tik sportui, bet ir mokslui. Šių mokslo metų pabaigoje vienas krepšininkas ir krepšininkė, kurių pažymių vidurkiai bus geriausi visoje lygoje, gaus vardines mūsų stipendijas. Norime pademonstruoti, kad lygai rūpi ne tik krepšinis. Skatinsime sportininkus neužmiršti mokslo, o šalies universitetų profesūrą – studentų sporto. Tradiciškai rinksime aktyviausiai sportu besirūpinančius aukštųjų mokyklų rektorius ir apdovanosime juos lygos prizais. Be to, vienas mūsų prioritetų buvo skatinti sporto bazių renovavimą. Dabar beveik visi universitetai turi neblogas sales.

– Sunkmetis neaplenkė ir sporto. Kaip laikosi LSKL?

– Būdami jauniausi ir inovatyviausi šalyje, mes turime rodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis susidūrus su sunkumais ir juos įveikti. Ateinantį sezoną išgirsite nemažai gerų naujienų iš mūsų lygos. Kelios kitų Lietuvos krepšinio lygų komandos rengiasi bendradarbiauti su universitetais, tai – dar vienas postūmis LSKL. Sportininkai krepšinį žaidžia keliolika metų, o profesija įgyjama visam gyvenimui. Nuo rudens imsime įgyvendinti šį projektą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra