Pereiti į pagrindinį turinį

Sužinoję, kiek jam metų, žmonės negali patikėti: kultūristas iš Garliavos griauna visus stereotipus

2021-10-15 11:06
DMN inf.

Dažnai gatvėje ir sporto salėje smalsių žvilgsnių dėl ištreniruoto kūno sulaukiantis kultūristas Algimantas Dambrauskas griauna stereotipinį senjoro įvaizdį ir dažną jauną žmogų lenkia aktyvumu.

„Amžius yra ne riba bet kam“, – tvirtina jis, o savo pavydžiu visa tai įrodo. 68-erių garliaviškis dirba keliuose darbuose, aktyviai sportuoja, dalyvauja įvairaus masto varžybose. O šį šeštadienį TV3 laidos „Amžius – ne riba“ žiūrovams Algimantas papasakos, kaip vos per kelerius metus pavyko pasiekti įspūdingų rezultatų.

Dar vaikystėje sportas užėmė ypatingą vietą A. Dambrausko gyvenime. Iš pradžių jis lankė gimnastiką, o vėliau, pastebėtas žymaus cirko artisto Valentino Dikulio, mokėsi akrobatikos. Bėgant metams jis save išbandė futbolo, dziudo ir bokso sporto šakose, o armijoje buvo paskirtas į specialųjį dalinį, į kurį atrinkdavo sportininkus. Grįžęs iš armijos vedė, ir, kaip pats sako, užmiršo sportą.

Užauginęs vaikus, Algimantas į sportą atsigręžė ir vėl. Prieš maždaug ketverius metus, būdamas 64-erių, jis susidomėjo kultūrizmu ir pradėjo intensyviai treniruotis. Dabar jis teigia, kad fizinė forma pastebimai pagerėjo per mažiau nei pusmetį treniruočių.

Larisa Kalpokaitė ir Algimantas Dambrauskas. / Laidos kūrėjų nuotr.

„Norėjau įrodyti sau, kad galima, – pagrindinį motyvą pradėti intensyviai treniruotis įvardins A. Dambrauskas ir paaiškins, kodėl pasirinko šią sporto šaką: – Kultūrizmas pasirodė lengviausiai prieinama sporto šaka – jis turi jėgą, grožį, patrauklumą.“

Įspūdingų kūno formų Algimantas laidoje neslėps, kad sulaukia nemažai moterų žvilgsnių ir komplimentų. Tačiau jis vedęs, tad į pagyrimus reaguoja santūriai. Imdama iš aktyvaus vyro pavyzdį, jo žmona taip pat tapo dažnai apsilanko sporto salėje. Prie Algimanto pasiekimų ji reikšmingai prisideda ne tik palaikydama, bet ir rūpindamasi jo mityba: ne paslaptis, kad sportininkams reikia laikytis specialios dietos ir valgymo režimo.

Apie 10 kg svorio sportuodamas numetęs A. Dambrauskas džiaugiasi ne tik gerokai pasikeitusia išvaizda, bet ir pagerėjusia sveikata. „Anksčiau daug sirgdavau, dažnai būdavo plaučių uždegimas, o dabar jau kokius penkerius metus man nebereikėjo biuletenio“, – laidoje sakys kultūristas.

Pirmąkart tarptautinėse varžybose vyriškis dalyvavo 2020-aisiais ir nuo tada jau ne kartą skynė laurus. Atstovaudamas vyresnių nei 60 metų senjorų grupei, jis Vilniaus taurės varžybose (2020, 2021 m.) ir Baltijos šalių (2020 m.) čempionate užėmė pirmąją vietą, o atvirame Lietuvos čempionate 2021 m. – antrąją vietą.

Algimantas yra vienas iš vyriausių mūsų klubo klientų ir turbūt vienintelis Lietuvoje, tokiame amžiuje siekiantis kultūrizmo sporto aukštumų.

Algimantas laidoje pripažins apgailestaujantis, kad dėl karantino negalėjo dalyvauti pasaulio kultūrizmo čempionate, tačiau dar šiemet ketina jėgas išbandyti vienose prestižiškiausių šios sporto šakos varžybų „Ms. & Mr. Universe“ Vokietijoje.

Pasiruošimas varžyboms vyksta apie 3–4 mėnesius – per tą laiką reikia išryškinti visą kūną. Tuo metu vyriškis sportuoja keturis kartus per savaitę po tris valandas.

„Algimantas yra vienas iš vyriausių mūsų klubo klientų ir turbūt vienintelis Lietuvoje, tokiame amžiuje siekiantis kultūrizmo sporto aukštumų“, – laidoje sakys A. Dambrausko treneris Gražvydas.

Tiek treneris, tiek Algimanto sūnus su dukra, kurie taip pat aktyviai sportuoja, žavisi jo užsispyrimu, valia, pasiekimais. Visi jie džiaugiasi, kad net ir būdamas garbaus amžiaus jis yra aktyvus, turi mėgstamą veiklą ir mėgaujasi gyvenimu.

„Man labai smagu dėl tėčio. Kai pasakau savo draugams, kad tai mano tėtis, nusiunčiu nuotraukų, įrašų, kuriuose jis sportuoja, jie negali patikėti, kad jam tiek metų – jis atrodo toks jaunatviškas“, – šypsosis A. Dambrausko dukra Adelė.

„Svarbiausia – turėti tikslą ir labai norėti“, – laidoje sakys šiandien puikiai besijaučiantis Algimantas, dažnai sulaukiantis aplinkinių klausimų, kaip pasiekti to paties.

A. Dambrausko istoriją žiūrovai išgirs laidoje „Amžius ne riba“ šį šeštadienį 9 val. ryto per TV3.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra