V. Žala – apie 2021-ųjų Dakaro ralį: mes ten būsime

"Ši vasara – kitokia nei ankstesnės, tačiau Dakaro raliui ruošiamės ir mes ten būsime", – patvirtino Vaidotas Žala. Lenktynininkas pripažino, kad koronaviruso pandemijos padariniai kol kas nepakeitė komandos planų, bet teks atsižvelgti į naujas aplinkybes.

Visureigis – Frankfurte

V.Žala jau pranešė, kad pavyko išspręsti vieną pagrindinių klausimų: nauja sutartis su pagrindiniu partneriu "Agrorodeo" padėjo pamatą būsimam 2021-ųjų startui Dakaro ralyje.

Vis dėlto pandemija pakoregavo visų sporto šakų varžybų kalendorius. Automobilių sportas – ne išimtis.

"Dėl žinomų priežasčių procesai pas mus, kaip ir kitose sporto šakose, prasidėjo gana vėlai. Birželį buvo paskelbta 2021 m. Dakaro ralio dalyvių registracija, o trasų surašymas planuojamas tik rugsėjo mėnesį, nes šiuo metu vis dar problemiška organizuoti personalo keliones. Darome viską, kad neliktume nuošalyje, kad laiku viską susitvarkytume", – sakė V.Žala.

"Agrorodeo" pasinaudojo susidariusia pertrauka ir lenktyninį visureigį išsiuntė Vokietijos specialistams.

Įvertinimas: Vaidotą ir Saulių už pagalbą prancūzų ekipažui Dakaro ralio organizatoriai apdovanojo "Epic story" medaliais. (Edgaro Buiko nuotr.)

"Kol kas vasara buvo neįprastai rami didžiausioms Dakaro ralio komandoms. Mes tuo pasinaudojome ir liepą mėnesį savo "Mini" perdavėme į "X-Raid" bazę Frankfurte. Ten visureigis ruošiamas būsimoms lenktynėms, tikimės, kad į Lietuvą jis grįš rugsėjį", – papasakojo V.Žala.

Nežinomybė neišsisklaidė

"Agrorodeo" komandos biudžetas šiemet taip pat formuojamas neįprastai vėlai.

"Dar liko neišspręstų klausimų, aktyviai dirbame, bet judame į priekį, – teigė lenktynininkas. – Stabilumo ir užtikrintumo suteikia organizatorių patikinimas: jei ralis neįvyktų, starto mokesčiai būtų grąžinti. Kol kas vis dar egzistuoja šiokia tokia nežinomybė. Tačiau gyvenimas nestoja. Reaguodami į situaciją greičiausiai koreguosime logistikos planą –  pavyzdžiui, lėktuvų bilietus įsigysime neįprastai vėlai."

Dirbtuvėse: taip šiuo metu atrodo V.Žalos visureigis. ("Agrorodeo Dakar" nuotr.)

2021 m. Dakaro ralis Saudo Arabijoje vyks sausio 3–15 d. Lenktynių startas ir finišas numatytas Džedos mieste.

Dalyvių laukia dvylika greičio ruožų. Planuojama, kad tikslesnis maršrutas bus paskelbtas tik lapkritį.

Anot ralio organizatorių, greičio ruožai bus visiškai kitokie nei šiais metais: nebus nė vieno kilometro, kurį lenktynininkai jau yra įveikę. Be to, greičio ruožai bus ne tik techniškesni, bet ir su daugiau kopų, o dėl to lenktyniaujančiųjų vidutinis greitis bus mažesnis.

Savo "Mini" perdavėme į "X-Raid" bazę Frankfurte. Ten visureigis ruošiamas būsimoms lenktynėms, tikimės, kad į Lietuvą jis grįš rugsėjį.

Pelnė "Epic story" medalius

Šiemet sausį V.Žala su šturmanu Sauliumi Jurgelėnu laimėjo Saudo Arabijoje įvykusio Dakaro ralio pirmą etapą.

Antrą etapą lietuviai užbaigė dešimtoje vietoje, devintą – keturioliktoje, tačiau paskutinį dvyliktąjį – tik 62-oje, nes savo jėgomis nepavyko suremontuoti visureigio ir teko kelias valandas laukti serviso sunkvežimio.

"Agrorodeo Dakar" ekipažas galutinėje įskaitoje buvo 26-as.

Lenktynės: Lietuvos ralio čempionate V.Žala vairuoja "Škoda Fabia R5". ("Agrorodeo Dakar" nuotr.)

Lenktynių organizatoriai V.Žalai ir S.Jurgelėnui už pagalbą prancūzų Ronano Chabot ir Gilles Pillot ekipažui įteikė "Epic story" atminimo medalius, kurie yra dalijami istorijų, labiausiai atspindinčių Dakaro ralio dvasią, dalyviams. Kasmet atrenkami keturi išskirtiniai įvykiai.

R.Chabot ir G.Pillot devintame etape važiuodami siauru akmenų kanjonu išmušė automobilio ratą ir apvirto ant stogo.

Pagalbos ranką varžovams ištiesė lietuviai. Prancūzai pritvirtino tempimo trosą prie lietuvių "MINI John Cooper Works Rally" visureigio ir atvertė savo sugadintą automobilį, kuris buvo užtvėręs kelią. Tad V.Žala su S.Jurgelėnu turėjo atbuline pavara važiuoti kanjonu atgal, ieškoti kito kelio.

Už šią pagalbą Dakaro ralio organizatoriai lietuviams kompensavo 10 min. prarasto laiko.

Tobulina įgūdžius

V.Žalos ir šturmano Andrio Malnieko ekipažas – 2020 m. Lietuvos ralio čempionato lyderis: per du etapus surinko 70 taškų.

Lietuvis su latviu pirmiausia laimėjo Žemaitijos ralį, aplenkę Latvijos atstovus Janį Vorobjovą ir Ivo Pūkį bei "Autorikonos" lenktynininkus Giedrių Notkų ir Dalių Strižaną.

Aukštaitijos ralio nugalėtojai – rusai Nikolajus Griazinas ir Konstantinas Aleksandrovas, jiems V.Žala ir A.Malniekas pralaimėjo 35,7 sek.

"Klasikinis ralis vis dar išlieka mūsų pagrindine vasaros sezono treniruočių forma. Pernai surengėme vieną ikisezoninę testų sesiją, tačiau vėliau taupymo sumetimais to atsisakėme. Šios taktikos laikomės ir šiemet, – aiškino V.Žala. – Mūsų siekiai paprasti: važiuoti greitai ir iki pat finišo. Žinoma, galima šiek tiek atleisti akceleratoriaus pedalą ir važiuoti saugiau, tačiau aš noriu išlaikyti agresyvų tempą, nes būtent taip ir tobulinami įgūdžiai. Juo labiau kad Dakaro ralio trasose dažniau važiuojame, kaip sakoma, arti ribos."NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių