Valstybė neskirs lėšų varžyboms, kuriose dalyvaus rusų ir baltarusių sportininkai

 • Teksto dydis:

Varžyboms, kuriose dalyvaus rusų ir baltarusių sportininkai, Lietuvoje nebus skiriamas valstybės finansavimas, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė antradienį pasirašė Tarptautinių sporto varžybų finansavimo aprašą ir įtvirtino, jog Lietuvoje vyksiančioms varžyboms, kuriose dalyvaus rusų ir baltarusių sportininkai, nebus skiriamas valstybės finansavimas.

Be to, ministrė su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu ir sporto federacijomis bei organizacijomis planuoja pasirašyti bendrą memorandumą dėl Rusijos ir Baltarusijos atletų dalyvavimo tarptautinėse varžybose.

„Sutarėme, kad parengsime bendrą poziciją, ją išplatinsime visoms tarptautinėms federacijoms ir Tarptautiniam olimpiniam komitetui. Federacijos pasitvirtins savo pozicijas vykdomuosiuose komitetuose ir apie juos informuos kitų šalių federacijas. Kartu turime padaryti viską, kas įmanoma, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkų nebūtų tarptautiniame sporte, kol tęsiasi agresija Ukrainoje“, – ministerijos pranešime sakė J. Šiugždinienė. 

Memorandume planuojama išreikšti griežtą Lietuvos poziciją dėl rusų ir baltarusių sportininkų dalyvavimo tarptautinėse varžybose ir olimpinėse žaidynėse.

Ministrė taip pat paragino Lietuvos sporto federacijas burtis į koalicijas su partneriais iš užsienio valstybių ir išsakyti bendras pozicijas Tarptautiniam olimpiniam komitetui bei tarptautinėms sporto federacijoms.

J. Šiugždinienės teigimu, dauguma Lietuvos sporto šakų federacijų priėmė sprendimus ir jų laikosi, nevyksta į varžybas, kuriose dalyvauja Rusijos ir Baltarusijos sportininkai.

„Dėl to esame federacijoms pateikę griežtas rekomendacijas, kurios parodo principinę valstybės poziciją“, – pabrėžė ji.

Anot ministerijos, rusai ir baltarusiai ieško landų, kaip patekti į olimpiadą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia esanti pasirengusi dalyvauti diskusijoje su tarptautinėmis federacijomis, išsakyti Lietuvos poziciją ir palaikyti federacijas.

Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen yra parengusi parlamento rezoliuciją, kuria tarptautinė bendruomenė būtų raginama uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti olimpinėse žaidynėse bei kitose tarptautinėse varžybose.

Ši rezoliucija Seimui bus pateikta penktadienį, per pirmąją pavasario sesijos posėdį.NAUJAUSI KOMENTARAI

:)))

:))) portretas
tai aisku skirs konservuotiem sporto turistam...

Tamara

Tamara portretas
i kokie bjaurūs yra tie litwinai

WC

WC portretas
Taigi bijo gaut nuo rusu i duda.
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių