Lenktyniavo Estijoje
Estijoje surengtose WISSA varžybose dalyvavo žiemos sporto entuziastai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Lenkijos, Belgijos, Prancūzijos, Čekijos, JAV.
Mūsų šalį reprezentavo R.Berkelis, Valdas Alekna, Arvydas Moliušis, Ramūnas Gližickas ir Egidijus Klimas. Lietuviai iškovojo visų spalvų medalius.
Burinių ledrogių varžybose R.Berkelis pelnė „Slalom“ rungties ir grupės „Grand Master“ sidabrus, „Curse Race“ veteranų grupės bronzą, A.Moliušis – „Course Race“ veteranų grupės auksą, „Slalom“ ir grupės „Grand Master“ bronzą, V.Alekna – „Marathon“ sidabrą ir „Course Race“ grupės „Grand Master“ bronzą, R.Gližickas – „GPS speed“ auksą, „Curse Race“ sidabrą ir „Marathon“ bronzą, E.Klimas – jėgos aitvarų „Freestyle“ auksą.
„GPS speed“ varžybose R.Gližickas lėkė 63,570 km/val. greičiu, kitas prizines vietas užėmę Rusijos sportininkai – atitinkamai 62,213 km/val. ir 62,188 km/val.
Padėjo ir patirtis
„Sąlygos buvo labai sunkios: Mardu ežero ledas – nelygus, vietomis su antro sluoksnio pluta, sniego kauburiais, paviršinio vandens balomis. Slidrogėmis ir jėgos aitvarais lenktyniavusiems sportininkams tai nekėlė problemų, bet mums su burinėmis ledrogėmis teko kaip reikiant pasistengti“, – pasakojo R.Berkelis.
Kaunietis neišvengė nemalonaus įvykio: įkliuvęs į ledo plyšį sulaužė geriausio savo ledrogių komplekto pačiūžą, stipriai susimušė koją.
Vėliau čempionato organizatoriai lenktynes nuo Mardu ežero buvo perkėlę į Baltijos jūros pakrantę prie Hapsalu miesto, tačiau ir ten ledo kokybė – nekokia.
„Vidutinis vėjo greitis – apie 10 m/sek., tad trumpoje distancijoje išvystomi dideli greičiai. Vis dėlto blykstelėjome ir slalomo varžybose – iškovojome sidabrą ir bronzą, o aukso medalį laimėjo Latvijos atstovas Aleksandras Leontjevas“, – sakė R.Berkelis ir prisipažino, kad aplenkti jaunesnius ir atletiškesnius konkurentus pavyko dėl patirties.
Inventorius – už savus
„Šią sporto šaką mes vadiname žiemos Dakaru, nes įtakos sėkmingiems startams ant ledo turi ne vien įgūdžiai, bet ir inventoriaus pasirinkimas krante – burių ir ledrogių ar slidrogių dydis, svoris, manevringumas, stabilumas, pačiūžų ilgis ir aukštis. Daug laiko praleidžiame savo garažuose, rūsiuose, sandėliukuose viską tobulindami, kad galėtume pasiekti vis geresnį rezultatą“, – dėstė R.Berkelis.
Pasak jo, apmaudu, kad mūsų šalyje ekstremalaus žiemos sporto entuziastai nesulaukia tokio valstybės dėmesio, kaip jų kolegos užsienyje.
„Jie jau skaičiavo solidžias premijas, kurias gaus už WISSA pasaulio čempionate iškovotus trofėjus, o mums tikėtis kokio nors paskatinimo – vis dar bergždžias reikalas. Be to, iš savo kišenės teks remontuoti ledroges, atidėti dalį asmeninių santaupų kitoms varžyboms, kelionėms“, – teigė pašnekovas.
Lietuvių pastangas įvertino WISSA – pritarė, kad 2023-iaisiais Europos čempionatas vyktų Šiauliuose, ant Rėkyvos ežero.
Naujausi komentarai