Antruosius šansus dovanojęs „Žalgiris” nusileido „Olympiakos”

Kauno „Žalgiris“ (7-17) po daugiau nei penkmečio pertraukos namuose nusileido Pirėjo „Olympiakos“ (16-8) krepšininkams.

Jure Zdovco auklėtiniai Eurolygos mače Kaune 73:84 (20:15, 19:24, 20:19, 14:26) pralaimėjo ketvirtoje vietoje turnyrinėje lentelėje žengiančiai Graikijos komandai.

Pastarąjį kartą „Olympiakos“ Kaune buvo laimėjusi 2016 metų gruodžio 15 dieną. Per šią atkarpą Pirėjo klubas svečiuose prieš „Žalgirį“ nebuvo laimėjęs šešis sykius.

„Olympiakos“ rungtynėse puolime atkovojo 12 kamuolių ir antraisiais bandymais pelnė 22 taškus. Vien ketvirtajame kėlinyje Graikijos klubas kartodamas metimus surinko 10 taškų.

Po trijų kėlinių „Žalgiris“ dar pirmavo vienu tašku (59:58), bet sugriuvo per lemiamą ketvirtį.

„Olympiakos“ klubas rungtynėse puolime atkovojo 12 kamuolių ir antraisiais bandymais pelnė 22 taškus, o vien ketvirtajame kėlinyje kartodamas metimus surinko 10 taškų.

Ketvirtąjį kėlinį „Olympiakos“ pradėjo atkarpa 8:0 ir nutolo 66:59.

Tyleris Cavanaugh surinko aštuonis taškus ir „Žalgiris“ likus pusei kėlinio atsiliko 5 taškais (67:72). Netrukus nutiko kertinis momentas.

Joshas Nebo užsidirbo nesportinę pražangą, puikiai žaidęs Kostas Papanikolaou sumetė baudas, o Aleksandras Vezenkovas smeigė tritaškį ir „Olympiakos“ likus 3 minutėms nutolo per 10 taškų (79:69).

Kauniečiai dar priartėjo iki 6 taškų (73:79), bet Kostas Sloukas likus minutei pasižymėjo iš toli ir uždarė rungtynes.

„Žalgiris“ pralaimėjo, nors iš visų pozicijų atakavo taikliau. Kauniečiai pataikė 100 proc. baudų, 63,6 proc. dvitaškių ir 38,9 proc. tritaškių, kai svečiai – 76,9 proc. baudų, 62,5 proc. dvitaškių ir 30,8 proc. tritaškių.

„Olympiakos“ išmetė 66 metimus ir pataikė 33, kai kauniečiai atliko 51 metimą ir įmetė 28.

Pirėjo ekipos gretose išsiskyrė Kostas Papanikolaou, kurio sąskaitoje per 33 minutes buvo 18 taškų (3/4 dvit., 3/6 trit., 3/3 baudų), 5 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.

Kauno komandai Joshas Nebo per 28 minutes pelnė 17 taškų (7/9 dvit., 3/3 baudų), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Joshas Nebo 17 (7/9 dvit., 10 atk. kam., 25 naud.), Lukas Lekavičius 14 (4/5 dvit., 2/6 trit., 5 rez. perd., 4 kld.), Edgaras Ulanovas 13 (6 rez. perd., 25 naud.), Tyleris Cavanaugh 10 (2/2 trit., 5 rez. perd.), Joffrey Lauvergne'as 8 (4/7 dvit.).

„Olympiakos“: Kostas Papanikolaou 18 (3/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Aleksandras Vezenkovas 16 (6/8 dvit., 1/6 trit.), Tyleris Dorsey (5/6 dvit., 1/7 trit.) ir Hassanas Martinas (5/8 dvit., 7 atk. kam.) po 13, Kostas Sloukas 10 (3/5 trit., 6 rez. perd.).