Atsitiesti nepavyko: į šturmą kilęs „Žalgiris“ krito prieš „Baskonia“

2021-01-29 21:39
basketnews.lt

Kauno „Žalgiris“ (13-10) dvigubą Eurolygos savaitę Ispanijoje užbaigė pralaimėjimu.

BC Žalgiris Kaunas feisbuko nuotr.

Martino Schillerio auklėtiniai Vitorijoje 68:81 (20:21, 16:24, 12:16, 20:20) nusileido vietos „Baskonia“ (10-13) krepšininkams, kurie nutraukė turėtą keturių pralaimėjimų seriją.

Kauniečiams pavyko išsaugoti tarpusavio pranašumą, mat pirmąją dvikovą namuose „Žalgiris“ laimėjo 92:73.

Antrajame kėilinyje iniciatyvą praradęs „Žalgiris“ kilo į lemiamą šturmą ketvirtajame kėlinyje.

Nigelas Hayesas pataikė dvitaškį, Marius Grigonis smeigė tritaškį, Thomasas Walkupas kaipmat perėmė kamuolį ir likus žaisti 2,5 minutės žalgiriečių deficitas sumenko iki 6 taškų – 68:74.

Vis tik Pierria Henry pataikė labai sudėtingą dvitaškį, kitoje atakoje smeigė tritaškį, Tonye Jekiri suvertė taškus iš po krepšio ir mačo baigtis tapo aiški – „Baskonia“ pirmavo 81:68.

„Žalgiris“ iniciatyvą prarado antrajame ketvirtyje. Alecas Petersas realizavo baudas, Pierria Henry bei Luca Vildoza smeigė po tritaškį, Luca Vildoza pridėjo dvitaškį ir „Baskonia” pranašumas pasiekė 9 taškus – 31:22.

Neilgai trukus L. Vildoza atseikėjo dar vieną tolimą metimą, Ilimane Diopas surinko 5 taškus paeiliui ir šeimininkų persvara išaugo iki dviženklės (39:26).

Trečiasis ketvirtis vyko apylygiai, bet jo pabaigą ir vėl sėkmingiau sužaidė baskai. Rokas Giedraitis pataikė iš toli, Alecas Petersas pridėjo taškus iš po krepšio ir „Žalgiris“ lemiamą ketvirtį pasitiko turėdamas 15 taškų deficitą – 46:61.

„Baskonia“: Pierria Henry 19 (5/7 dvit., 3/5 trit.), Alecas Petersas 15 (5/5 dvit., 1/7 trit., 23 naud. bal.), Luca Vildoza 14 (3/7 trit.), Tonye Jekiri 10 (5/9 dvit., 7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 17 (3/7 dvit., 2/6 trit.), Thomasas Walkupas 14 (4/5 dvit.), Joffrey Lauvergne‘as 12 (6/7 dvit., 9 atk. kam., 21 naud. bal.), Nigelas Hayesas 7, Artūras Milaknis 6, Martinas Gebenas 4, Lukas Lekavičius, Augustine‘as Rubitas ir Rokas Jokubaitis po 2.