Barselonoje – solidus R. Jokubaitis ir jokių šansų svečiams iš Graikijos

Eurolygoje užtikrintą pergalę pasiekė Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ (19-5).

Katalonai namie 86:60 (17:15, 28:10, 18:17, 23:18) nepasigailėjo Atėnų „Panathinaikos“ (5-17). Barselonos ekipai tai buvo 3 iš eilės laimėjimas.

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 17 minučių pelnė 9 taškus (3/6 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, po triskart suklydo ir prasižengė bei sukaupė 9 naudingumo balus.

Jokubaitis tapo trečiu jauniausiu „Barcos“ žaidėju (21 m. 76 d.), kuris surinko 200 naudingumo balų Eurolygoje. Dar jaunesni tai padarė Ricky Rubio (19 m. 162 d.) ir Andersonas Varejao (21 m. 66 d.).

Barselonos komandai Nigelis Hayesas-Davisas per 21 minutę pelnė 14 taškų (2/5 dvit., 2/2 trit., 4/4 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 17 naudingumo balų.

Susitikimo metu šmaikštų epizodą užfiksavo Jasikevičius. Strategas į užribį skriejantį kamuolį atmušė it futbolininkas – galva.

Geriausias savo rungtynes su „Barcos“ marškinėliais sužaidė iš NBA atkeliavęs Dante Exumas. Jo sąskaitoje – 12 taškų (1/3 dvit., 2/3 trit., 4/4 baudų), 6 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 17 naudingumo balų.

Atėnų ekipos gretose išsiskyrė Georgios Papagiannis, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 18 taškų (8/10 dvit., 2/2 baudų), 4 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 21 naudingumo balas.

„Barca“ demonstravo elitinius pataikymo rodiklius: 57,1 proc. dvitaškių (24/42), 47,6 proc. tritaškių (10/21) ir 100 proc. baudų (8/8).

Katalonai pademonstravo solidžią gynybą ties perimetru. Graikijos ekipa pataikė vos vieną tritaškį iš dvylikos (8,3 proc.).

Svečiai sugebėjo priešintis tik pirmajame kėlinyje, po kurio atsilikinėjo 2 taškais (15:17). Jau antrajame ketvirtyje „Barcos“ mašina buvo negailestinga: spurtas 13:0 ir 22 taškų pranašumas (43:21).

Po pertraukos katalonų pranašumas buvo neginčijamas. Jasikevičiaus kariauna nė karto neprarado didesnio nei 20 taškų pranašumo ir daugiausiai pirmavo 28 taškais (86:58).

Barcelona“: Nigelis Hayesas-Davisas 14 (2/2 trit.), Dante Exumas 12 (2/3 trit., 6 atk. kam.), Nikola Mirotičius ir Rokas Jokubaitis (5 atk. kam.) po 9, Sertačas Šanli 8 (4/5 dvit.), Nickas Calathes 7 (3 per. kam.).

„Panathinaikos“: Georgios Papagiannis 18 (8/10 dvit.), Darylas Maconas 12 (3/8 dvit., 6/6 baud., 4 kld.), Okaro White 9 (4/5 dvit.), Eleftherios Bochoridis 7.