Bronzinę seriją kaunietės pradėjo užtikrinta pergale (komentaras)

2015-04-07 19:00

„Įvykdėme viską, ką planavome. Beveik viską“, - džiaugėsi Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ treneris Ričardas Maceina. Antradienio vakarą A.Sabonio sporto centre jo auklėtinės pergalingai pradėjo seriją dėl bronzos medalių.

Kaunietės Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mažajame finale 73:58 (22:15, 15:9, 16:21, 20:13) palaužė Klaipėdos „Fortūnos“ ekipą ir serijoje iki 3 laimėjimų pirmauja 1:0.

Rungtynes, palaikomos savo sirgalių, sėkmingiau pradėjo šeimininkės. Jos pirmavo 12:5, o Jolantai Marmienei įsūdžius tritaškį įgijo dviženklį pranašumą 18:8. Nors iki pirmojo kėlinio pabaigos viešnioms pavyko skirtumą sušvelninti – 22:15, antrajame vėl madas diktavo kaunietės. Tiesa, „Fortūnai“ pavyko kėlinį pradėti rezultatyviomis atakomis ir priartėti iki 3 taškų. Tačiau tuomet „Aistės-LSU-Paradis“ atsakė spurtu 10:0 ir ilsėtis išėjo pirmaudamos tvirtai - 37:24.

Trečiajame kėlinyje žaidimo vadžias ir toliau laikė „Aistės-LSU-Paradis“ krepšininkės, neleisdamos varžovėms per daug priartėti. Likus žaisti tris minutes, po Marinos Solopovos tolimo metimo ir Kristinos Druskytės dvitaškio, klaipėdiečių deficitas sumažėjo iki 6 taškų – 41:47, tačiau 5 taškus be atsako pelniusios kaunietės kėlinio pabaigoje sužaidė sėkmingiau ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 8 taškų persvarą – 53:45.

Ketvirtajame kėlinyje kaunietės vis dar išlaikė dviženklį pranašumą, tačiau įpusėjus kėliniui klaipėdietės atsilikimą sumažino iki 6 taškų – 54:60. Per likusį rungtynių laiką šeimininkės vėl atstatydavo dviženklį pranašumą, tačiau klaipėdietės tiksliais metimais atsilikimą sumažindavo iki 6-8 taškų. Likus žaisti pusantros minutės, tritaškį metimą pataikė Greta Tamašauskaitė ir kauniečių pranašumas išaugo iki 13 taškų – 71:58. Per likusį laiką Kauno ekipa persvarą sugebėjo dar padidinti ir šventė pergalę pirmajame mažojo finalo susitikime – 73:58.

„Aistės-LSU-Paradis“ daugiausia taškų pelnė Neringa Skadaitė (4/6 tritaškiai) 25, Greta Tamašauskaitė 21, Jolanta Marmienė (7 atk. kam.) 16.

„Fortūnai“: Lina Aglinskaitė (5 rez. perd.) 18, Roberta Mizgerytė 16, Marina Solopova (7 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Kristina Druskytė po 6.

„Pavyko neutralizuoti varžovų lyderes Mariną Solopovą ir Moniką Grigalauskytę. Ypač iki ilgosios pertraukos. Vėliau merginos gal kiek pavargo, iš didelio noro ir įtampos jos priimdavo ir neteisingų sprendimų, bet pabaigoje sužaidė taip pat užtikrintai, kaip ir mačo pradžioje. Ypač norėčiau pagirti Neringą Skadaitę“, - sakė R.Maceina.

Kauno ekipos trenerio žodžiais, jo auklėtinėms buvo labai svarbu seriją pradėti pergalingai. Tad į Klaipėdą jos vyks dar labiau pasitikėdamos savo jėgomis. Antrasis serijos mačas uostamiestyje vyks ketvirtadienį.

Trečiadienį LMKL finalo antrąjį mačą Marijampolėje sužais vietos „Sūduva“ ir „Utena“. Pirmosios rungtynės Utenoje baigėsi šeimininkių naudai - 71:60.