Drama sostinėje: „Nevėžį“ paskutinių minučių dramoje palaužęs „Rytas“ išvengė dar vieno antausio

Diskvalifikacinę pražangą praėjusiame LKL ture užsidirbęs Donaldas Kairys privalėjo praleisti šio turo rungtynes, o jį pavadavusiam Giedriui Žibėnui debiutinis vakaras prie komandos vairo vos netapo tikru košmaru. Vilniaus „Rytas“ (9-5) namuose paskutinių minučių dramoje 96:91 (24:23, 18:19, 23:29, 31:20) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (5-8).

Vilniečiams pavyko atsirevanšuoti už skaudžią nesėkmę pirmajame Lietuvos krepšinio lygos rate, kuomet „Nevėžis-Optibet“, tuomet savo gretose turėjęs tiek Vaidą Kariniauską, tiek Vaidą Čepukaitį, namuose LKL vicečempionus patiesė 100:94.

Tai buvo antroji „Ryto“ pergalė iš eilės. Turnyrinėje lentelėje kovoje dėl antrosios pozicijos ir toliau labai ankšta – mažiau pralaimėjimų už vilniečius ir toliau yra patyręs tiek Panevėžio „Lietkabelis“, tiek Utenos „Juventus“.

„Nevėžiui-Optibet“ tai buvo jau šeštoji nesėkmė iš eilės LKL pirmenybėse ir aštuntoji įskaitant ir KMT taurę.

Susitikimo pradžioje savo žaidimo tempą kėdainiškiams primetęs „Rytas“ privertė varžovus dažnai klysti – susirinkęs lengvus taškus greitajame puolime iš karto atitrūko dviženkle persvara (14:3).

Sostinės ekipos žaidimas pradėjo strigti laikinajam strategui Giedriui Žibėnui pradėjus rotuoti krepšininkus – svečiai per keletą minučių panaikino visą deficitą ir rezultatą išlygino.

Antrajame kėlinyje neišryškėjo nė vienos ekipos pranašumas, nors įpusėjus ketvirčiui „Nevėžis“ net buvo priekyje (32:27), tad rungtynių nugalėtojo klausimas sprendėsi antroje mačo dalyje.

Po pertraukos aikštėje dominuoti pradėjo kėdainiškiai, o „Rytas“ ir toliau priminė savo paties šešėlį. Nesusitvardęs Maurice'as Ndouras atliko nesportišką veiksmą spirdamas Juliui Kazakauskui ir už tai užsidirbo nesportinę pražangą, Arnas Butkevičius netyčinėje situacijoje tiesiog numušė kamuolį savo rankose turėjusį Ryaną Boatrightą, pražangų prisirinko ir Martynas Echodas, o tritaškiais prapliupę svečiai vienu metu turėjo net 10 taškų persvarą (55:45).

Puolimo vadeles į savo rankas galiausiai perėmė R.Boatrightas, pataikęs tris tolimus metimus iš eilės, tačiau ir tai vilniečių negelbėjo – kitoje aikštės pusėje siautėjo „Nevėžio“ naujokas Imru Duke'as. „Nevėžis“ po trijų kėlinių buvo priekyje 71:65.

Ketvirtajame ketvirtyje Kėdainių miesto atstovai ir vėl truktelėjo į priekį (76:68), tačiau pagaliau taškus rinkti pradėjo Andrew Goudelockas, pelnęs net 12 šeimininkų taškų iš eilės.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis nuolatos keitėsi pirmaujanti komanda, tačiau „Rytui“ pavyko išnešti sveiką kailį – atsiliekant minimaliu skirtumu du svarbius dvitaškius pridėjo M.Echodas (91:88), galiausiai pavyko apsiginti, o mirtiną dūrį į varžovų krepšį pasiuntė A.Goudelcokas (94:88).

Beje, pastarasis visus 15 savo taškų pelnė lemiamo ketvirčio metu.

Iki šių rungtynių „Nevėžis-Optibet“ buvo prasčiausiai tritaškius visoje lygoje metanti ekipa, tačiau vilniečiams įskraidino net 15 tolimų bombų iš 33 bandymų (45 proc.).

Vilniaus „Rytas“: Maurice'as Ndouras 20 (25 naud. bal.), Andrew Goudelockas 15, Ryanas Boatrightas 12, Arnas Butkevičius ir Martynas Echodas po 11.

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“: Sedrickas Barefieldas 29, Panagiotis Kalaitzakis 15.