"Žalgiris" po dramatiškos kovos svečiuose patiesė Turkijos čempionus

2015-10-29 16:45
kskbasketbol.net nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Kauno "Žalgiris" svečiuose žaidė Eurolygos turnyro rungtynes su Izmiro „Pinar Karšiyaka“ komanda. Po labai atkaklios kovos 68:66 (23:15, 15:18, 20:19, 10:14) rungtynes laimėjo žalgiriečiai. Eurolygoje jiems tai buvo antroji pergalė, o Turkijos ekipa patyrė antrąją nesėkmę.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius taškus pelnė "Žalgirio" legionierius iš Graikijos Ianas Vougioukas. Aikštės šeimininkai baudų metimais rezultatą išlygino - 2:2.

2 min. I. Vougioukas vėl pataikė - 4:2. Coltonas Iversonas atstatė pusiausvyrą - 4:4.

5 min. rezultatas buvo lygus - 8:8.

Netrukus įmetė Brockas Motumas ir Renaldas Seibutis. Po jų metimų "Žalgiris" įgijo 4 taškų persvarą - 8:12.

6 min. kauniečiai pirmavo 11:14.

8 min. LKL čempionai turėjo 6 taškų persvarą (13:19). 10 min. itin rezultatyviai žaidęs I.Vougioukas žalgiriečių pranašumą padidino iki 8 taškų - 15:23.

Po pirmojo kėlinio Kauno krepšininkai turėjo 8 taškų persvarą - 15:23.

Antrasis kėlinys. 12 min. dvitaškį pelnė Olivieris Hanlanas - 17:25.

14 min. po O.Hanlano tritaškio "Žalgiris" nutolo - 17:28.

15 min. Justinas Carteris aikštės šeimininkų atsilikimą sumažino iki 7 taškų - 21:28.

17 min. po Joe Raglando metimo "Pinar Karšiyaka" dar labiau priartėjo - 25:30.

18 min. po Manto Kalniečio metimo Gintaro Krapiko auklėtiniai turėjo 7 taškų persvarą - 27:34.

19 min. Turkijos ekipa atsilikinėjo 29:34. Komandos išėjo ilsėtis "Žalgiriui" turint 5 taškų persvarą - 33:38.

Trečiasis kėlinys. Trečiojo kėlinio pradžioje dvi baudas įmetė C.Iversonas - 35:38.

23 min. po Pauliaus Jankūno dvitaškio kauniečiai turėjo 6 taškų persvarą - 37:43.

24 min. tritaškį smeigė Kenny Gabrielis - 40:43.  Netrukus tuo pačiu atsakė žalgirietis B.Motumas.

Trečiojo kėlinio viduryje Izmiro krepšininkai atsilikinėjo 40:48.

27 min. K.Gabrielis "Pinar Karšiyaka" atsilikimą sumažino iki minimumo - 47:48.

29 min. K.Gabrielis tolimu šūviu rezultatą išlygino - 52:52.

"Žalgiris" į tai atsakė šešiais "sausais" taškais ir 30 min. po M.Kalniečio dvitaškio vėl atitrūko - 52:58. Po trijų kėlinių toks rezultatas ir buvo.

Ketvirtasis kėlinys. 32 min. dvitaškį pataikė Kenanas Sipahi - 54:58.  Tuoj pat dvi baudas įmetė Justinas Carteris - 56:58.

33 min. tritaškį švystelėjo O.Hanlanas - 56:61.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po Justino Carterio baudų metimų Turkijos komanda visiškai priartėjo - 60:61.

36 min. K.Sipahi baudų metimais išvedė į priekį aikštės šeimininkus - 62:61.

Netrukus žalgiriečiai suklydo, o K.Gabrielis "Pinar Karšiyaka" persvarą padidino iki 3 taškų - 64:61.

38 min. P.Jankūnas baudų metimais rezultatą išlygino - 64:64.

39 min. P.Jankūnas pataikė 1 iš 2 baudų - 64:65. R.Seibutis dvitaškiu kauniečių persvarą padidino iki 3 taškų - 64:67.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 12 sek. K.Sipahi aikštės šeimininkų atsilikimą sumažino iki minimumo - 66:67.

Likus žaisti 11 sek. 1 baudą iš 2 įmetė R.Seibutis - 66:68. Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė, tad pergale džiaugėsi "Žalgiris".

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: P.Jankūnas 16, B.Motumas 13, I.Vougioukas 11, O.Hanlanas 10, M.Kalnietis 7, R.Seibutis 7, E.Ulanovas 4.

„Karšiyaka“: K.Gabrielis 17, J.Carteris 12, J.Raglandas 8, K.Sipahi 8.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. Abi komandos yra iškovojusios po vieną pergalę. "Žalgiris" išvykoje 66:62 įveikė Zelionos Guros "Stelmet", o savo aikštėje 74:76 pralaimėjo Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" ekipai. Turkijos komanda 71:62 parklupdė "Barcelona" krepšininkus, bet 73:85 nusileido Atėnų "Panatjinaikos" ekipai.