Puikiai sužaidęs rungtynių pabaigą "Žalgiris" šventė pergalę prieš ALBA krepšininkus

2015-01-09 17:15

Penktadienio vakarą Kauno "Žalgiris" savo aikštėje žaidė Eurolygos „Top 16“ etapo antrąsias rungtynes su Berlyno ALBA krepšininkais. Kauniečiai laimėjo mačą 75:62 (18:15, 17:13, 18:18, 22:16). LKL čempionams "Top 16" etape tai buvo pirmoji pergalė, o ALBA patyrė pirmąją nesėkmę.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Kauniečiai rungtynes pradėjo puikiai. Pirmuosius tris taškus pelnė "Žalgirio" legionierius Williamas Cherry.

2-ąją minutę po dviejų iš eilės Pauliaus Jankūno dvitaškių LKL čempionai pirmavo 7:2.

3 min. tritaškį smeigė Artūras Milaknis - 10:2.  Tada pataikė Marko Baničius - 10:4.

Kėlinio viduryje Jamesas Andersonas žalgiriečių persvarą padidino iki 10 taškų (14:4).

8 min. Alexas Kingas ALBA atsilikimą sumažino iki 3 taškų - 14:11.

9 min. Gintaro Krapiko auklėtiniai pirmavo 17:13. Po pirmojo kėlinio "Žalgiris" turėjo 3 taškų persvarą - 18:15.

Antrasis kėlinys. Antrasis kėlinys prasidėjo J.Andersono dvitaškiu - 20:15.

14 min. po J.Andersono tritaškio Kauno krepšininkai turėjo 8 taškų persvarą - 25:17.

15 min. LKL čempionai pirmavo 30:22.

20 min. P.Jankūnas aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 11 taškų - 35:24. Prieš pat pertrauką Berlyno krepšininkams pavyko truputį sumažinti atsilikimą. Komandos išėjo ilsėtis žalgiriečiams pirmaujant 35:28.

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos pirmasis taškus pelnė Cliffas Hammondsas - 35:30.

23 min. po J.Andersono metimo "Žalgiris" įgijo 8 taškų persvarą - 40:32.

26 min. iš toli pataikė Lukas Lekavičius - 43:34.

27 min. Artūras Gudaitis LKL čempionų pranašumą padidino iki 11 taškų - 47:36.

Trečiojo kėlinio pabaigoje Vokietijos komanda sumažino atsilikimą iki 7 taškų - 53:46.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtą ketvirtį geriau pradėjo svečiai. 33 min. komandas skyrė tik 3 taškai - 55:52. Tada iš toli pataikė P.Jankūnas - 58:52.

34 min. "Žalgiris" pirmavo 60:54. 36 min. po P.Jankūno dvitaškio Kauno krepšininkai turėjo 8 taškų persvarą - 64:56.

38 min. M.Baničius ALBA atsilikimą sumažino iki 4 taškų - 64:60.

39 min. P.Jankūnas baudų metimais LKL čempionų persvarą padidino iki 9 taškų - 69:60.

40 min. po L. Lekavičiaus tritaškio kauniečiai atitrūko - 72:62. Pačioje mačo pabaigoje tritaškį dar smeigė A.Milaknis, tad "Žalgiris" įveikė svečius 13 taškų skirtumu - 75:62.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: J.Andersonas 16, P.Jankūnas 14, A.Milaknis 12, A.Gudaitis 11, L.Lekavičius 10, W.Cherry 5, R.Javtokas 5, E.Ulanovas 2.

ALBA: J.McLeanas 16, C.Hammondsas 13, M.Baničius 12.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. Eurolygos "Top 16" etapą ALBA pradėjo pergale namuose (80:70) prieš Barselonos "Barcelona" komandą. "Žalgiris" pirmąjį mačą svečiuose 69:78 pralaimėjo Stambulo "Galatasaray" ekipai.

Rezultatyviausi. Per 11 Eurolygos rungtynių "Žalgiriui" daugiausia taškų pelnė Jamesas Andersonas (185), Paulius Jankūnas (97), Artūras Milaknis (94) ir Robertas Javtokas (83).

Lyderiai. Tiek "Žalgiris", tiek ALBA yra nacionalinių čempionatų lyderiai. Žalgiriečiai LKL pirmenybėse laimėjo 18 rungtynių ir patyrė 1 nesėkmę, o ALBA krepšininkai Vokietijos čempionate iškovojo 16 pergalių ir patyrė 1 pralaimėjimą.