Eurolygos puošmena: dramatiškai debiutantus palaužęs „Olympiakos“ – finalo ketverte

Donatui Motiejūnui ir „Monaco“ nepavyko pratęsti pelenės istorijos – į finalo ketvertą keliauja Pirėjo „Olympiakos“.

Georgio Bartzoko auklėtiniai 94:88 (11:13, 30:35, 25:22, 28:18) palaužė svečius iš Monako kunigaikštystės. Serijoje iki trijų pergalių „Olympiakos“ laimėjo 3-2.

„Oly“ į finalo ketvertą sugrįžta po penkerių metų pertraukos. 2017 m. ekipa liko antra, kai finale nusileido Stambulo „Fenerbahče“.

Rungtynės baigėsi visišku chaosu. Likus žaisti devynias sekundes, „Monaco“ susitaikė su pralaimėjimu, o tada Graikijos ekipos fanai pradėjo masiškai veržtis į aikštę.

Kol fanai nepasišalino iš aikštės, negalėjo būti užfiksuotas rezultatas. Galop sirgaliai trumpam išsiskirstė, bet po finalinės sirenos vėl sugrįžo į aikštę.

Eurolygos krepšinis žibėjo visu gražumu antrajame kėlinyje, kai abi ekipos kartu sumetė net 65 taškus. Tai yra vos 31 iš 20822 kėlinių Eurolygos istorijoje, kai abi komandos pelno po 30 arba daugiau taškų.

Karšta Pirėjaus atmosfera šiame mače mėgavosi ir dukart NBA čempionas Kevinas Durantas. Graikai krepšinio žvaigždę, kuri praėjusiame mače emocingai palaikė „Monaco“, pasitiko švilpimais. Rungtynes gyvai stebėjo ir žymi JAV aktorė Emma Stone.

Nervingą pirmąjį kėlinį geriau pradėjo „Olympiakos“ (6:2), tačiau sėkmingai svečių puolimą išjudino penkis taškus pelnęs Motiejūnas. „Monaco“ sugebėjo rasti ir daugiau opcijų puolime bei įgijo pranašumą (13:11).

Antrajame ketvirtyje užvirė fantastinė puolimo dvikova. Shaquielle‘as McKissicas iš paskutiniųjų laikė „Oly“ rungtynėse, per 6 minutes pelnydamas net 16 taškų. Nepaisant to, „Monaco“ gretose tritaškius svaidė Parisas Lee ir Yakuba Ouattara, kurie sukūrė 7 taškų persvarą (48:41).

Po pertraukos septynių taškų atkarpą surengė buvęs žalgirietis Thomasas Walkupas, o tai leido šeimininkams susigrąžinti iniciatyvą (56:55). Nepaisant to, aukščiausią pavarą įjungė Mike'as Jamesas, kurio žaidimas leido ketvirtajame kėlinyje įgyti 4 taškų persvarą (70:66).

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Dwayne'as Baconas pelnė dvitaškį (83:84), tačiau Kostas Sloukas suvertė penkis taškus paeiliui ir Pirėjus pradėjo kvėpuoti pergale (91:86). Galiausiai svečius likus minutei palaužė Tylerio Dorsey tritaškis.