Svetimų sienų prakeiksmas: "Neptūnas" krito ir Izmire

2015-01-14 18:00
Vytauto Petriko nuotr.

Trečiadienio vakarą Klaipėdos „Neptūno" krepšininkai svečiuose žaidė Europos taurės turnyro rungtynes su Izmiro „Pinar Karsiyaka" komanda. LKL vicečempionai, Europoje negalintys laimėti svečiuose, patyrė pralaimėjimą rezultatu 85:99 (16:30, 25:23, 19:20, 25:26).

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. 2-ąją minutę po Martyno Mažeikos dvitaškio klaipėdiečiai pirmavo 1:4. Tačiau aikštės šeimininkai greitai perėmė iniciatyvą ir po truputį ėmė didinti persvarą.

Kėlinio viduryje po Bobby Dixono tolimo metimo Turkijos komanda įgijo net 11 taškų persvarą - 17:6.

6 min. tritaškį pataikė Donatas Zavackas - 17:9.

"Neptūnas" sunkiai rinko taškus, o apsiginti nuo aikštės šeimininkų atakų LKL vicečempionams sekėsi dar prasčiau. 9 min. "Pinar Karsiyaka" įgijo 17 taškų persvarą - 28:11.

Po pirmojo kėlinio Izmiro ekipa turėjo 14 taškų pranašumą - 30:16.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje "Pinar Karsiyaka" pirmavo 32:19.

13 min. po Justo Sinicos tolimo šūvio "Neptūnas" sumažino atsilikimą iki 8 taškų - 33:25.

15 min. po Arno Butkevičiaus tritaškio komandas skyrė tik 4 taškai - 35:31.

16 min. Turkijos komanda po B.Dixono metimo vėl atitrūko - 39:31.

18 min. aikštės šeimininkai pirmavo 43:36.

19 min. Kenny Gabrielis "Pinar Karsiyaka" persvarą padidino iki 12 taškų - 48:36.

Komandos išėjo ilsėtis Izmiro krepšininkams pirmaujant 53:41.

Trečiasis kėlinys. 21 min. po Juano Palacioso dvitaškio aikštės šeimininkai pirmavo 55:41.

24 min. Turkijos ekipa turėjo 12 taškų persvarą - 59:47.

25 min. Mustafa Shakuras LKL vicečempionų atsilikimą sumažino iki 10 taškų - 59:49.

27 min. "Pinar Karsiyaka" vėl atitrūko - 65:49.

28 min. po J.Sinicos ir Mindaugo Girdžiūno tritaškių Kazio Maksvyčio auklėtiniai sumažino atsilikimą iki 10 taškų - 65:55.

Tačiau Turkijos ekipa netrukus vėl įgijo 16 taškų persvarą, o po trijų kėlinių pirmavo 73:60.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtajame kėlinyje uostamiesčio krepšininkams nepavyko pakreipti įvykių sau palankia linkme. "Pinar Karsiyaka" po truputį tolo: 78:63, 82:66.

34 min. po B.Dixono metimo komandas skyrė jau 20 taškų - 86:66.

35 min. Turkijos klubas šgijo 21 taško persvarą - 89:68. Mačo baigtis abejonių nebekėlė.

39 min. Deividas Gailius tritaškiu "Neptūno" atsilikimą sumažino iki 13 taškų - 94:81. Aikštės šeimininką mačą laimėjo 99:85.

Rezultatyviausi

„Pinar Karsiyaka“: Jonas Diebleris 26, Juanas Palaciosas 20, Bobby Dixonas 16, Kenny Gabrielis 14.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16, Donatas Zavackas ir Justas Sinica po 12, Martynas Mažeika 11.