Fortūna tebegloboja „Žalgirį“

"Dukart pratęstos rungtynės man nėra įspėjimo signalas. Geriausias dalykas, kad laimėjome", – po itin atkaklaus Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mačo Alytuje sakė Kauno "Žalgirio" strategas Martinas Schilleris.

Žalgiriečiai, žaidę be Edgaro Ulanovo ir Joffrey Lauvergne'o, svečiuose 105:100 palaužė "Dzūkijos" ekipą. Dvikova buvo pratęsta du kartus.

Baigiantis ketvirtam kėliniui, Kauno ekipą nuo sensacingos nesėkmės išgelbėjo tritaškiu rezultatą išlyginęs (81:81) Artūras Milaknis, o pirmo papildomo kėlinuko paskutinėmis sekundėmis – Emmanuelis Mudiay (95:95). Jis vėliau įtvirtino "Žalgirio" pergalę – per antrą papildomą kėlinuką amerikietis surinko 6 taškus.

"Pralaimėjus ypač apmaudu tuomet, kai buvo gera galimybė laimėti, juo labiau – įveikti "Žalgirį". Šįkart mes patys paleidome šansą – padarėme paprastų taktinių klaidų, pristigome koncentracijos", – kalbėjo "Dzūkijos" komandos vyriausiasis treneris Ramūnas Cvirka.

M.Schilleris paaiškino, kodėl nežaidė E.Ulanovas ir J.Lauvergne'as.

"Edgarui – pėdos trauma, per 2–3 dienas įvertinsime būklę ir perspektyvą. Joffrey rungtynes praleido dėl asmeninių priežasčių", – teigė "Žalgirio" strategas.

Šią savaitę žalgiriečiai Jonavoje vos 86:80 įveikė LKL naujokę "CBet" ekipą. Rugsėjo 27-ąją kauniečiai vyks į Panevėžį, kur išmėgins jėgas su "Lietkabelio" krepšininkais.

Antrą nesėkmę iš eilės patyrė Pasvalio "Pieno žvaigždės" – išvykoje 62:84 pralaimėjo "Šiaulių-7bet" komandai.

Šiauliečių gretose nebuvo legionieriaus Isaiah Armwoodo – amerikiečiui per treniruotę lūžo kairės kojos pirštas. 206 cm ūgio puolėjas į aikštę turėtų grįžti po keturių–šešių savaičių.

"Fortūna mūsų kol kas visiškai nemyli. Prieš sezoną šonkaulis buvo skilęs Giedriui Staniuliui, čiurnos traumą patyrė Eimantas Stankevičius, dabar iš rikiuotės ilgam iškrito ir Isaiah", – krimtosi Šiaulių klubo direktorius Donatas Slanina.

Statistika

"Dzūkija"–"Žalgiris" 100:105 (17:26, 20:14, 14:17, 30:24, 14:14, 5:10). Alytaus sporto ir rekreacijos centras.

"Dzūkija": J.Furmanavičius 26 taškai (4/6 tritaškių), J.Newkirkas 25 (5 rezultatyvūs perdavimai, 4 klaidos), D.Frye 16 (4 rezultatyvūs perdavimai), M.Lukauskis 13, A.Aranitovičius 8 (5 atkovoti kamuoliai), A.Lapeta (10 atkovotų kamuolių) ir M.Pocevičius po 4, T.Pačėsas ir V.Čepukaitis po 2, M.Zigmantavičius 0.

"Žalgiris": E.Mudiay 32 taškai (6 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai), J.Nebo 16 (7 atkovoti kamuoliai), L.Lekavičius (7 rezultatyvūs perdavimai) ir P.Jankūnas (7 atkovoti kamuoliai) po 11, M.Blaževičius 9 (6 atkovoti kamuoliai),T.Cavanaugh ir A.Milaknis po 6, J.Strelniekas ir N.Giffey (6 atkovoti kamuoliai) po 5, M.Kalnietis 4, K.Lukošiūnas 0.

Komandų rodikliai. Taiklumas: dvitaškių – 17/42 (40 proc.) ir 32/59 (54 proc.), tritaškių – 15/35 (43) ir 6/21 (29), baudų metimų – 21/23 (91) ir 23/27 (85). Atkovota kamuolių – 43 ir 47, perimta – 4 ir 10. Rezultatyvūs perdavimai – 19 ir 22. Klaidos – 17 ir 8.

Rezultatai

"Šiauliai-7bet"–Pasvalio "Pieno žvaigždės" 84:62 (21:17, 24:15, 17:21, 22:9). A.Urbutis 20 taškų (8 atkovoti kamuoliai) / A.Beručka 17 taškų (8 atkovoti ir 4 perimti kamuoliai).

Kėdainių "Nevėžis-Optibet"–Utenos "Uniclub Casino-Juventus" 73:75 (28:22, 14:14, 24:12, 7:27). V.Čižauskas ir R.Kuksikas (10 atkovotų kamuolių) po 15 taškų / T.Lekūnas 17 taškų.