Ispanija iškovojo pergalę prieš Australiją ir pateko į Pasaulio taurės finalą

Dramatiškame pusfinalyje ir dviejų pratęsimų pareikalavusiame trileryje – Ispanijos rinktinės triumfas.

Sergio Scariolo auklėtiniai Pekine 95:88 palaužė Australiją bei tapo pirmaisiais pagrindinio finalo dalyviais.

Australai jau po pirmosios mačo dalies pirmavo 37:32, bet dar labiau į priekį truktelėjo trečiajame kėlinyje.

Patty Millsas pataikė baudos metimą, Nicas Kay surinko 4 taškus paeiliui ir Australija pirmą kartą rungtynėse susikrovė dviženklį pranašumą – 50:39. Kaip bebūtų, Marcas Gasolis pataikė dvitaškį, Rubio realizavo baudų metimus, Sergio Llullas smeigė tritaškį ir ispanai grįžo į rungtynes dar prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui (47:52).

Lemiamo ketvirčio pradžioje Bogutas ir Kay rezultatyviai užbaigė atakas bei padidino australų pranašumą iki 8 taškų (61:53), tačiau Gasolis surinko 5 taškus paeiliui, Pau Ribas ir Llullas pridėjo po dvitaškį ir likus kiek mažiau nei 4 minutėms, ispanų deficitas sumenko iki 2 taškų – 65:67.

Netrukus Millsas realizavo tris baudų metimus, tačiau nuo suolo pakilęs Rubio pelnė taškus, dar vieną metimą pridėjo Gasolis ir prieš prasidedant paskutinei minutei, ispanų deficitas sumenko iki minimumo (69:70).

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, savo metimus prametė Rubio bei Llullas, tačiau rezultatyvios atakos suregzti nesugebėjo ir australai, mat klaidą padarė Millsas ir likus 28 sekundėms, lemiama ataka atiteko ispanams.

Metimas buvo patikėtas Llului, tačiau šio bandymas tikslo nepasiekė. Kaip bebūtų, Gasolis išprovokavo Boguto pražangą ir realizavęs abi baudas persvėrė rezultatą Ispanijos naudai – 71:70.

Po australų pasitarimo, likus 4,7 sekundės iki kėlinio pabaigos, pražangą išprovokavo Millsas, kuris pataikė tik vieną baudos metimą ir rezultatą išlygino (71:71). Rubio dar spėjo išmesti tritaškį, bet jo metimas tikslo nepasiekė.

Pratęsimas prasidėjo penkiais iš eilės Gasolio taškais, tačiau Millso tritaškis ir du Kay taškai leido australams greitai atstatyti pusiausvyrą rungtynėse. Prasidėjus paskutinei minutei rezultatas tebebuvo lygus – 78:78.

Likus 30 sekundžių, Inglesas prametė tritaškį, tačiau kamuolį puolime atkovojo Bogutas. Įstrigus australų atakai, teisėjai užfiksavo, jog kamuolys buvo paspirtas koja ir iki pratęsimo pabaigos likus 16,3 sekundės, Australijai buvo suteiktos naujos 14 sekundžių.

Andrejus Lemanis paprašė minutės pertraukėlės, po kurios Millsas kone iš karto išprovokavo Gasolio pražangą ir vėl stojo mesti baudų metimų. Šįkart australų lyderio ranka nedrebėjo ir pataikęs abu metimus jis persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 80:78.

Ispanų atsakui buvo likusios 14,2 sekundės, o likus 4,2 sekundės pražangą išprovokavo Gasolis, kuris taip pat įmetė baudas ir rezultatas vėl tapo lygus (80:80).

Antrąjį pratęsimą ir vėl sėkmingiau pradėjo ispanai. Llullas pataikė iš toli, Gasolis pridėjo metimą iš po krepšio ir Ispanija įgijo 5 taškų persvarą – 87:82. Neilgai trukus Llullas atseikėjo dar vieną tolimą bombą ir ispanai nutolo dar labiau – 90:82.

Po minutės pertraukėlės Baynesas dar pataikė tritaškį, bet ispanai atsakė 3 baudų metimais iš eilės ir mačo baigtis tapo aiški (93:85).

Ispanijos rinktinė: Marcas Gasolis 33 (8/10 dvit., 3/9 trit., 33 naud. bal.), Ricky Rubio 19 (6/19 metimų, 12 rez. perd.), Sergio Llullas 17 (4/10 trit., 6 rez. perd.).

Australijos rinktinė: Patty Millsas 34 (7/14 dvit., 8/11 baudos, 7 kld.), Nickas Kay 16 (7/11 dvit.),  Andrew Bogutas 12.