Įspūdingame Eurolygos ketvirtfinalio trileryje K. Pangosas pražudė „Barceloną“

Po siautulingos pirmosios rungtynių pusės pristabdytas Kevinas Pangosas „Barcelonos“ gniaužtus pralaužė lemiamu metu ir nukalė Sankt Peterburgo „Zenit“ pergalę Eurolygos ketvirtfinalio starte.

„Barceloną“

Likus žaisti 10,7 sekundės kanadietis įmetė dvitaškį per Brandoną Daviesą, „Barcos“ chaotiška ataka baigėsi nesėkme ir „Zenit“ triumfavo Katalonijoje 76:74 (21:21, 27:13, 13:20, 15:20).

Rusijos klubas serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis susitikimas penktadienį taip pat bus žaidžiamas Barselonoje.

Įspūdingai rungtyniavęs Pangosas per pirmąją rungtynių pusę sumetė 14 taškų, realizuodamas 2 iš 2 dvitaškių ir 3 iš 3 tritaškių, o „Zenit“ prieš pat ilgąją pertrauką pirmavo net 48:31.

Cory Higginsas antrąjį ketvirtį užbaigė tritaškiu ir „Barcos“ atsilikimas sumažėjo iki 34:48.

Antroje mačo dalyje katalonų gynybos dusintas Pangosas atsidarė iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei dviem minutėms, kai Barselonos klubas išlygino rezultatą – 68:68.

„Zenit“ lyderis tada smeigė tritaškį, bet tuo pačiu kitoje atakoje atsakė Brandonas Daviesas – 71:71.

Pražanga sustabdytas Daviesas vėliau pridėjo vieną taiklią baudą, o KC Riversas įskraidino tolimą metimą bei svarstyklės vėl pakrypo į Xaviero Pascualio auklėtinių pusę – 74:72.

Šeštą kamuolį puolime atsikovojęs Daviesas vėl išlygino rezultatą – 74:74, tačiau kitoje aikštės pusėje nesulaikė Pangoso, kuris pelnė pergalingus taškus – 74:76.

„Barcelona“ lemiamam išpuoliui turėjo 10,7 sekundės, o kamuolį iš už šoninės linijos išmetinėjo Nickas Calathes. Cory Higginsas jį priėmė ties tritaškiu ir ieškojo prakertančių komandos draugų, bet galiausiai netaikliai atakavo iš toli.

Tarikas Blackas atkovojo kamuolį gynyboje bei Kyle'as Kuričius suskubo prieš jį prasižengti. „Zenit“ amerikietis prametė abi baudas, o Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai per 1,8 sekundės liko nieko nepešę – 76:74.

Pangosas dvikovą užbaigė su 19 taškų (3/3 dvit., 4/6 trit., 1/1 baud.), 9 rezultatyviais perdavimais, 3 atkovotais kamuoliais, 1 klaida, 7 išprovokuotomis pražangomis ir 33 naudingumo balais.

„Zenit“ ketvirtojo kėlinio viduryje prarado Artūrą Gudaitį, kuris kovodamas po krepšiu nusileido ant Davieso kojos ir pasuko čiurną. Lietuvis kurį laiką gulėjo susiėmęs už kojos, o vėliau aikštę paliko šuoliuodamas ant vienos kojos.

Centras dvikovą pradėjo startiniame penkete, aikštėje iš viso praleido 9 minutes, pasižymėjo 5 taškais (2/3 dvit., 1/2 baud.), atkovotu kamuoliu ir 6 naudingumo balais.

Daviesas su 25 naudingumo balais buvo geriausias „Barcelonos“ ekipoje. Buvęs žalgirietis per 28 minutes pelnė 18 taškų, realizuodamas 3 iš 7 dvitaškių, 2 iš 2 tritaškių ir 6 iš 8 baudų.

Jis iki atkrintamųjų Eurolygoje buvo įmetęs tik 1 tritaškį iš 6. Amerikietis taip pat sugriebė 9 kamuolius, iš kurių 6 – po „Zenit“ krepšiu.

Barcelona“: Brandonas Daviesas 18 (3/7 dvit., 2/2 trit., 6/8 baud., 9 atk. kam., 25 naud.), Cory Higginsas 15 (4/11 dvit., 6 rez. perd.), Kyle'as Kuričius 12, Nikola Mirotičius 10 (2/2 trit.), Nickas Calathes 8 (4/7 dvit., 5 rez. perd.).

„Zenit“: Kevinas Pangosas 19 (4/6 trit., 9 rez. perd., 33 naud.), Willas Thomasas 12 (5/8 dvit.), KC Riversas 11 (2/3 trit.), Austinas Hollinsas 8 (2/4 trit.).