Kaunietės atkeršijo varžovėms iš Klaipėdos

2015-10-30 21:52
"Aisčių-LSU" klubo nuotr.

Lietuvos moterų krepšinio lygoje penktadienis Kauno komandoms klostėsi skirtingai. „Aistės-LSU“ po pratęsimo paguldė ant menčių Klaipėdos „Fortūną“, o Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ nesugebėjo pasipriešinti šalies čempionei „Utenai“.

„Aistės-LSU“ krepšininkės regis dar nepamiršo itin atkaklaus pernykščio mažojo LMKL pirmenybių finalo, kai kovoje dėl bronzos medalių nusileido uostamiesčio ekipai. Penktadienį, A.Sabonio krepšinio mokyklos salėje palaikomos savų aistruolių, kaunietės 66:62 (11:14, 17:16, 17:15, 15:15, 6:2) įveikė viešnias iš Klaipėdos.Dramatiškai besiklosčiusiame mače, nugalėtojoms išaiškinti, nepakako pagrindinio laiko. Šeimininkės, ilgą laiką atsilikinėję nuo favoritėmis laikytų varžovių, trečiajame kėlinyje atstatė pusiausvyrą, o paskutiniame ketvirtyje netgi galėjo išplėšti pergalę. Iki 4-ojo kėlinio pabaigos likus žaisti vos 2 sek. ir klaipėdietėms pirmaujant 60:59, jos neleistinai sustabdė „Aisčių-LSU“ lyderę Jolantą Marmienę. 36 metų veteranė, garsėjanti taiklia ranka, neatlaikė psichologinio spaudimo ir prametė pirmąjį metimą, tačiau antruoju rezultatą išlygino 60:60. Paskutinis „Fortūnos“ antpuolis baigėsi nesėkme, tad komandoms prireikė dar papildomų 5 min.

Nervingas pratęsimas prasidėjo nerezultatyviomis atakomis, kurį laiką rezultatas buvo lygus, tačiau klaipėdiečių rankos drebėjo labiau. Tad kaunietės netruko tuo pasinaudoti – iš pradžių išsiveržė į priekį, o galutinį tašką padėjo ta pati J.Marmienė, šįsyk pataikiusi abu baudų metimus.

„Aistėms-LSU“: J.Marmienė pelnė 18 taškų (6 atk. kam.), Ieva Stankevičiūtė 17, Šarūnė Melinauskaitė ir Laura Želnytė (6 atk. kam.) po 11.

„Fortūnai“: J.Matuzonytė (12 atk. kam.) ir R.Mizgerytė (15 atk. kam., 7 kld.) po 12, A.Černeckytė 13 (5 atk. kam., 5 rez. Perd.).

Tai buvo tik antroji Kauno klubo pergalė per 6 rungtynes. Pirmąją praėjusio sezono Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyro prizininkės 71:65 pasiekė prieš autsaiderį Šiaulių „Universitetą“. LSU klubas rikiuojasi 5-oje pozicijoje.

Tuo tarpu Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ turėjo pripažinti pirmenybių favoričių „Utenos“ krepšininkių pranašumą 62:40 (14:10, 22:9, 11:8, 15:13). Kaunietėms sunkiai sekėsi rinkti taškus, todėl skirtumas tarp ekipų vos įpusėjus rungtynėms pasiekė triuškinamą – 36:19. Vėliau šeimininkės pristabdė viešnių puolimą, bet ir pačios klimpo jų gynybos pinklėse. „Utena“ lengvai įsirašė 4-ąją pergalę ir tapo pirmenybių lydere. Uteniškėms paslaugą padarė ir iki tol pirmavusi Marijampolės „Sūduva“, netikėtai 67:79 išvykoje neprilygusi Vilniaus „Kibirkščiai“. „Sirenos“ su 3 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais lieka 4-os.

„Hoptrans-Sirenoms“ daugiausia taškų pelnė: A.Baronėnaitė 12, R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė (2 iš 13 metimų) ir G.Jasiunskaitė po 6. „Utenai“:R.Milieškienė 16 (4/4 tritaškiai), M.Solopova 12 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), K.Alminaitė, L.Rickevičiūtė ir I.Šimkutė (6 atk. kam.) po 8.