"Kibirkštis-VIČI" suklupo namuose

2015-01-20 19:00
LMKL inf.
Augusto Didžgalvio nuotr.

Sunkią pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo svečiuose žaidusios Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ (11/7), kurios 54:50 (20:15, 7:8, 16:16, 11:11) palaužė titulą ginančią Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (9/10) komandą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo viešnios iš Kauno, kurios sužaidus beveik 6 minutes įgijo 9 taškų persvarą – 16:7. „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės pabudo po šalto dušo ir kėlinį baigė sėkmingiau, taip sumažindamos deficitą – 15:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje Neringa Skadaitė pasižymėjo dvitaškiu (22:15), bet tuomet abi komandos taip pasinėrė į darbą gynyboje, kad visiškai pamiršo puolimą ir kiek daugiau nei tris minutes žiūrovai taiklių metimų nematė. Nors vilnietės pirmosios nutraukė užsitęsusią tylą, „Aistės-LSU-Paradis“ taip pat išjudino savo puolimą. Įpusėjus mačui kaunietės pirmavo 27:23.

Po didžiosios pertraukos LMKL čempionių puolimas strigo ir tuo pasinaudojusios „Aistės“ sugebėjo pirmą kartą šioje dvikovoje įgyti dviženklį pranašumą – 39:28. Per paskutines tris su puse minutės „Kibirkšties“ ekipa sėkmingai rinko taškus ir darbavosi gynyboje, o tai leido prieš lemiamą susitikimo atkarpą gerokai sumažinti deficitą – 39:43.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus pusantros minutės viešnios pirmavo 47:39, bet vilnietės spurtavo 6:0 ir priartėjo – 45:47. Po Ričardo Maceinos paprašytos minutės pertraukėlės N.Skadaitė ir Jolanta Marmienė surengė rezultatyvias atakas, leidusias kaunietėms nutolti – 52:45. Prasidėjus paskutinei minutei „Kibirkštis-VIČI“ įmetė priartėjo (49:52) ir sugebėjo apsiginti nuo „Aisčių-LSU-Paradis“ atakos. Lemiamam antpuoliui šeimininkės turėjo 18 sekundžių, bet ne tik kad neišmetė tritaškio, bet ir prarado kamuolį, taip palaidodamos viltį išsigelbėti.

„Kibirkštis-VIČI“: E.Šniokaitė 18, V.Horobets ir I.Šimkutė (7 atk. kam.) po 10.

„Aistės-LSU-Paradis“: N.Skadaitė 22 (5 atk. kam.), L.Svarytė 13 (7 atk. kam.), G.Tamašauskaitė 8.