Krepšininkų siekis – ne vien olimpinės žaidynės

Trijulių krepšinio (3 prieš 3) sezoną Lietuva vainikavo daug žadančiu akordu – tapo nacionalinių federacijų pasaulio reitingų lydere.

LKF pirmauja

Tarptautinė krepšinio asociacijų federacija (FIBA) po trijulių „World tour“ finalo turnyro paskelbė naujus „3 prieš 3“ pasaulio reitingus.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) – pirmoje vietoje (1 514,736 taško). Toliau rikiuojasi Rusijos (1 465,950 tšk.), Nyderlandų (1 350,445 tšk.), JAV (1 277,998 tšk.), Vokietijos (1 208,629 tšk.) krepšinio federacijos.

Tarp trijulių krepšinio komandų Šakių „Gulbelė“ (1 096,143 tšk.) – šešta, Utenos „Uniclub-Juventus“ – vienuolikta (702,783 tšk.), Kauno rajono Raudondvario „Tauras“ (514,800 tšk.) – penkioliktas, Marijampolės „Mantinga“(268,481 tšk.) – dvidešimt ketvirta. Lyderė – latvių „Riga“ (2 089,560 tšk.).

Į žaidėjų vyrų pirmą penkiasdešimtuką pateko Aurelijus Pukelis (394,409 tšk., 20 vieta), Darius Tarvydas (363,274 tšk., 22), Šarūnas Vingelis (338,460 tšk., 24), Marijus Užupis (270,234 tšk. 29), Ignas Razutis (254,690 tšk., 32), Ovidijus Varanauskas (239,091 tšk., 35), Vytautas Šulskis (225,503 tšk., 40), Gintautas Matulis (222,590 tšk., 41), Šarūnas Beniušis (191,468 tšk., 48).

Vicečempionai: šiemet trijulių krepšinio Europos čempionato finale lietuvius sustabdė serbai. / fiba.com nuotr.

1 ir 2 vietose – olimpiniai čempionai Latvijos krepšininkai Nauris Miežis (752,850 tšk.) ir Karlis Lasmanis (727,080 tšk.), trečias – serbas Strahinja Stojačičius (686,298 tšk.).

Vyrų ir moterų trijulių krepšinio rinktinės – LTOK kandidatų į 2024 m. Paryžiaus olimpiadą sąraše.

Moterų grupėje Martyna Petrėnaitė – 15 vietoje (69,266 tšk.), Livija Sakevičiūtė – 21 (61,251 tšk.), Eglė Zabotkaitė – 23 (60,959 tšk.), Justina Miknaitė – 37 (52,377 tšk.).

Pirmauja ispanė Sandra Ygueravide (128,882 tšk.), vokietės Sonja Greinacher (112,054 tšk.) ir Svenja Brunckhorst (106,295 tšk.).

Kitąmet – trijulių Eurolyga?

„Džiaugiamės ir didžiuojamės savo klubais, keturiomis komandomis pasaulio elito gretose dar gali pasigirti tik Serbija, – sakė Lietuvos krepšinio „3 prieš 3“ asociacijos įkūrėjas Rolandas Skaisgirys. – Kitais metais norime išlaikyti tokį pat lygį, o jei pavyks – turėti ir daugiau elitinių ekipų.“

„World Tour“ finalo turnyre Džedoje (Saudo Arabija) dalyvavę šakiečiai („Gulbelės“ komandą sudarė Paulius Beliavičius, Aurelijus Pukelis, Marijus Užupis ir Šarūnas Vingelis) C grupėje 20:22 pralaimėjo būsimiems finalininkams – „Liman“ (Serbija) krepšininkams bei 15:20 – Maskvos srities „Gagarin“ (Rusija) ekipai ir užėmė 9 vietą.

Finale „Liman“ palaužė „Gagarin“ atstovus 21:14.

Sezonas: Lietuvos moterų krepšinio „3 prieš 3“ rinktinei atstovaujanti M.Petrėnaitė pasaulio žaidėjų reitingų lentelėje – penkiolikta. / fiba.com nuotr.

Artimiausiu metu trijulių krepšinis turėtų žengti dar vieną žingsnį į priekį – siekiama įkurti Eurolygą. Jos dalininkai būtų stipriausi pasaulio klubai, kurie kartu rengtų įvairius turnyrus.

2022 m. planuojama įsteigti Lietuvos krepšinio „3 prieš 3“ lygą.

Vyrai – vicečempionai

Šiemet tarptautinėse arenose blykstelėjo ir mūsų šalies trijulių krepšinio rinktinės.

Vyrai (Š.Vingelis, A.Pukelis, D.Tarvydas, I.Razutis) iškovojo Europos čempionato sidabro medalius (finale 14:20 pralaimėjo serbams), moterys (L.Sakevičiūtė, M.Petrėnaitė, Kamilė Nacickaitė, E.Zabotkaitė) nužygiavo iki ketvirtfinalio (15:16 nusileido rusėms) ir užėmė 6 vietą.

Abi rinktinės yra Lietuvos olimpinio komiteto (LTOK) patvirtintame kandidatų į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes sąraše.

Šiemet mūsiškiams nepavyko įveikti atrankos į Tokijo olimpiadą barjero: lietuviai (komandą sudarė D.Tarvydas, A.Pukelis, Š.Vingelis, Modestas Kumpys) savo grupėje 21:9 nugalėjo Kazachstano atstovus, 20:21 pralaimėjo amerikiečiams, 17:16 privertė kapituliuoti belgus, 22:12 – Pietų Korėjos krepšininkus, tačiau ketvirtfinalyje 19:21 nusileido latviams.