Krepšinio mūšis Kaune: „Žalgiris“ nusileido „Real“

Antrąjį pralaimėjimą Eurolygos turnyre patyrė Kauno „Žalgiris“ (5-2).

Martino Schillerio auklėtiniai namuose 90:93 (24:32, 30:16, 19:19, 17:26) nusileido Madrido „Real“ (3-4) krepšininkams.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Madrido, kurie po Facundo Campazzo dviejų tritaškių paeiliui susikrovė 11 taškų pranašumą (30:19).

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai, kurie jo pradžioje surengė spurtą (8:0) ir po Thomaso Walkupo taiklaus dvitaškio viena ranka po ilgos pertraukos įsiveržė į priekį (36:34).

Ketvirčio eigoje M. Schillerio auklėtiniai apsukų nemažino, paskutinėmis sekundėmis T. Walkupas smeigė tritaškį ir į ilgąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo turėdamas 6 taškų pranašumą (54:48).

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ išlaikė iniciatyvą ir po Augustine‘o Rubito metimo iš vidutinio nuotolio įgijo 10 taškų pranašumą.

Lemiamame ketvirtyje karališkasis klubas padidino apsukas, spurtavo (10:2) ir po dviejų iš eilės Trey Thompkinso tritaškių bei F. Campazzo dvitaškio išlygino rezultatą (75:75).

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms Nigelis Hayesas realizavo labai svarbų tritaškį (85:81), tačiau tada darbo ėmėsi Walteris Tavaresas, kuris pelnė 8 taškus paeiliui ir likus minutei išvedė svečius į priekį (87:86)

Paskutinę minutę žalgiriečiams niekaip nepavyko užpulti, o prie baudų metimo linijos neklydęs  „Real“ išsivežė pergalę.

Karališkąjį klubą į pergalę atvedė W. Tavaresas. Centras buvo nesulaikomas po krepšiais ir per 21 minutę pelnė 22 taškus (9/9 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 1 kartą suklydo ir surinko 34 naudingumo balus.

Žalgiriečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo galingas T. Walkupo pasirodymas. Gynėjas per 31 minutę pelnė 18 taškų (3/5 dvit., 4/6 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo bei surinko 29 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 18 (7 atk. kam., 9 rez. perd., 29 naud. bal.), Marius Grigonis 17 (4/12 dvit.), Augustine'as Rubitas 14, Nigelis Hayesas (6 atk. kam.) ir Artūras Milaknis (3/4 trit.) po 12, Lukas Lekavičius ir Joffrey Lauvergne'as po 6, Martinas Gebenas 3, Steve'as Vasturia 2.

„Real“: Walteris Tavaresas 22 (12 atk. kam., 34 naud. bal.), Facundo Campazzo 19 (10 rez. perd., 27 naud. bal.), Jaycee Carrollas 13, Sergio Llullas 11, Alberto Abalde 10.