Kryžkelėje esantis M. Kuzminskas: apie išsiskyrimą su „Zenit“, susilpnėjusį LKL, favoritą „Žalgirį“

  • Teksto dydis:

Rusijai užpuolus Ukrainą Mindaugas Kuzminskas nedelsiant paliko Sankt Peterburgo „Zenit“ klubą ir buvo priverstas išeiti atostogų. 32-ejų puolėjas ketvirtadienį viešėjo Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, kur vietos „Neptūnas“ nukovė Vilniaus „Rytą“ (93:88) ir per ilgąją pertrauką sutiko duoti interviu LKL televizijai.

Kuzminskas prabilo apie išsiskyrimą su „Zenit“ ekipa, tolimesnius veiksmus karjeroje ir karo veiksmus Ukrainoje.

„Visų pirma, labai gaila, kad prasidėjo karas ir nebuvo klausimų, ką aš turiu daryti. To sprendimo visiškai nesigailiu. Džiaugiuosi. Labai gaila, kad tai greičiausiai neigiamai atsilieps mano karjerai ir kitų žmonių, kurie yra šio karo įkaitai. Apie ateitį nieko nežinau, nes apskritai manau, kad Europos krepšinyje labai daug kas keisis. Noriu išreikšti palaikymą visiems Ukrainos žmonėms. Baisu, kas darosi ir visa širdimi esu su jais. Kiek galiu, tiek prisidedu“, – teigė Kuzia.

Paskutinę LKL reguliariojo sezono dieną Kuzminskas buvo paklaustas, ar žaisdamas svetur stebi Lietuvos nacionalinį čempionatą.

„Seku. Kuomet žaidi užsienyje, turi daugiau laiko pasekti, o ypatingai dabar, kai nežaidžiu, tai visuomet, kai tik turėdavau laisvo laiko, žiūrėdavau rungtynes, – atsakė Kuzminskas. – Ta betvarkė yra savotiškai įdomi. Mano nuomone, Lietuvos krepšinio lyga nuo to laiko, kuomet čia žaidžiau aš, yra šiek tiek susilpnėjusi, tačiau tuo pačiu ji yra įdomesnė. Dabar mes netgi nežinome, kas žais finale, kas žais dėl trečiosios vietos ir panašiai. Lyga atlieka labai gerą darbą marketingo srityje ir aš manau, kad nuo to labai priklauso susidomėjimas lyga, kurią stebi vis daugiau žiūrovų.“

Po 8 metų pertraukos reguliarųjį sezoną laimėjo „Rytas“, kuris dukart iš trijų įveikė Kauno „Žalgirį“ bei pirmą kartą nuo 2013-2014 m. pirmenybių visose serijose turės namų pranašumą.Visgi Kuzminskas kaip favoritą mato Kauno klubą.

„Visiškai nustebino. Tendencija buvo ta, kad „Žalgiris“ yra pirmas. Tai tikrai nustebino. Aš „Žalgirį“ vis dar laikau favoritais laimėti Lietuvos krepšinio lygą. Kad ir kaip būtų, sezonas yra labai prastas, bet žaidėjai, kurie yra surinkti komandoje, jie yra keliomis galvomis aukščiau negu komandos, prieš kurias jie kartais pralaimi“, – užtikrintai kalbėjo puolėjas.

Viena didžiausių šio sezono sensacijų tapo Jonavos „CBet“. LKL debiutantai reguliarųjį sezoną užbaigė ketvirtoje vietoje ir ketvirtfinalyje taip pat turės namų pranašumą prieš „Šiaulių-7bet“ ekipą.

Kuzminskas kaip vieną pagrindinių Jonavos klubo sėkmės priežasčių išskyrė charizmatiškąjį Virginijų Šeškų.

„Aš manau, kad jis yra viena charizmatiškiausių asmenybių. Jo nestebėti neįmanoma. Nuoširdžiai būna džiugu, kuomet Jonava iškovoja skambias pergales, nes tokius žmones kaip Virgis: paprastus, ūkiškus visada visiems žmonėms norisi palaikyti.

Šeškus nėra pats stipriausias treneris taktiškai, bet jis yra treneris nuo širdies, kuris žaidėjams atiduoda viską, žaidėjai nori už jo komandą kovoti, visuomet būna gera atmosfera. Jis neprisirenka per daug žaidėjų, susirenka pagrindą, kuris žaidžia daug minučių, kuris pasitiki savimi ir toks yra raktas į pergales“, – pasakojo Lietuvos rinktinės žaidėjas.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeLKLKauno Žalgirismindaugas kuzminskasSankt Peterburgo Zenit

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių