Tritaškius taikliau nei baudas mėtęs „CBet“ pakirto vieną LKL lyderių

Taikliarankių snaiperių gausa dar Virginijaus Šeškaus laikais garsėjusi Prienų komanda grįžta prie sau įprasto įvaizdžio. „CBet“ krepšininkų pažertas tritaškių lietus 93:78 paskandino Panevėžio „Lietkabelio“ ekipą ir padėjo Manto Šerniaus auklėtiniams sutvirtinti pozicijas kovojant dėl vietos Lietuvos krepšinio lygos (LKL-Betsafe) lyderių ketverte.

Tuščioje Prienų arenoje trečiadienio vakarą buvo aiškiai girdėti skrodžiamo tinklelio garsas. Jį kėlė šeimininkų komandos snaiperiai, svaidę tritaškių serijas į svečių iš Panevėžio krepšį. Taiklūs tolimi metimai padėjo "CBet" ekipai atsitiesti po atkaklios mačo pradžios. Prieniškiai, įpusėjus pirmajam kėliniui atsilikinėjo 9:12, tačiau spurtavo 10:0 ir ėmė diktuoti savo sąlygas.

Šeimininkų puolimo mašina įsibėgėjo antrajame kėlinyje, kai jie pasiekė dviženklį pranašumą. Prie sėkmingos "CBet" atkarpos prisidėjo ir Nenado Čanako auklėtiniai vieną po kitos žėrę klaidų bei netaiklių metimų serijas. Jie per pusę kėlinio sukrapštė vos 4 taškus.

Margirio Normanto, iš viso pataikiusio sau rekordinius 5 tritaškius, sėkmingo žaidimo dėka svečiai grįžo į kovą trečiajame ketvirtyje, kai 13 taškų skirtumą nukirpo iki vieno metimo 60:63. Tačiau emocinga Manto Šerniaus minutės pertraukėlė pažadino prieniškius ir šie susigrąžino ramesnį atstumą (73:62). Šeimininkus gelbėjo įspūdingai pataikomi tritaškiai. Tikslą pasiekė net 16 iš 27 (59 proc.) jų šūvių. Tuo tarpu baudų metimus jie metė tik 53 proc. taiklumu (9 iš 17). "Lietkabelio" krepšininkai pataikė 39 proc. tritaškių (11 iš 28).

Nors atrodė, jog ketvirtajame kėlinyje panevėžiečiai vėl kibs į atlapus savo oponentams, nieko daugiau kaip 9 taškų skirtumo jie sau neišpešė ir patyrė 4 pralaimėjimą per 12 mačų. Nepaisant to, "Lietkabelis" lieka antrojoje LKL-"Betsafe" čempionato pozicijoje, nes trečiojoje liekantis Vilniaus "Rytas" yra pralaimėjęs maču daugiau.

„Kartais komanda būna on fire. Šiandien viskas sekėsi, viskas vyko, kaip norėjome“, - lengviau atsikvėpė M. Šernius.

Prieniškiai su 6 laimėjimais ir 9 nesėkmėmis lieka 6-ti, bet jau tik 1 pergale atsilieka nuo aukščiau esančių Pasvalio "Pieno žvaigždžių" ir Utenos "Juventus".

Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė Mindaugas Sušinskas 19 (5/6 tritaškiai, 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Marquisas Wrightas 15 (7 rez. perd.), Dominykas Domarkas (4/8 tritaškiai) ir Tomas Digbeu po 14, Einaras Tubutis 11 (7 atk. kam.).

„Lietkabeliui“ Margiris Normantas surinko 23 (5/7 tritaškiai, 6 kld.) taškus, Kyle‘as Vinalesas 21 (2/8 tritaškiai), Gytis Masiulis 20 (11 atk. kam.).

Abi ekipos netrukus susitiks dar du kartus. Sausio 9-ąją Prienuose jų laukia dar viena LKL akistata, o sausio 16-ąją Panevėžyje vyks Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) atsakomosios rungtynės.