Krepšinio rinktinei – vokiečių pamoka

Jau bene mėnesį Europos krepšinio čempionato atrankos kovoms besirengianti Lietuvos moterų krepšinio rinktinė patyrė apmaudų pralaimėjimą. Kauniečio Manto Šerniaus treniruojamos merginos penktadienį išvykoje 79:81 nusileido Vokietijos ekipai.

Pasiruošimą treniruočių stovykla Kaune pradėjusi rinktinė, vėliau išvyko į turnė po Kiniją. Liepos viduryje lietuvės vėl plušėjo pratybose Kaune, o dabar semiasi jau varžybų patirties Vokietijoje. Pirmosiose kontrolinėse rungtynėse penktadienį viešnios metė rimtą iššūkį šeimininkėms. Jos pralaimėjo pirmąjį ketvirtį 20:22, bet antrajame atsitiesė 38:38.

Po ilgosios pertraukos lietuvėms, kurias į priekį ypač tempė vidurio puolėja Gintarė Petronytė, iš viso pelniusi 20 taškų bei atkovojusi 8 kamuolius po krepšiais, atitrūko. Didžiausia jų persvara trečiajame kėlinyje siekė 45:38. Vis dėlto savo sirgalių palaikomos vokietės ėmė tirpdyti skirtumą, bet prieš paskutines 10 min. jos dar turėjo taško deficitą 56:57. Paskutinis kėlinys virto trileriu, kuriame geriau sekėsi šeimininkėms. Šiose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi penkiolika kartų.

Nugalėtojoms daugiausia taškų pelnė: S.Brunckhorst 13, N.Ilmberger 12, S.Sabally, S.Greunke, L.Hebecker ir F.Schaake po 10. Lietuvos rinktinės gretose, neskaitant 195 cm ūgio vidurio puolėjos iš „Mersin“ (Turkija) ekipos G.Petronytės, labiausiai pasižymėjo Rygos TTT (Latvija) klubo aukštaūgė Giedrė Paugaitė-Labuckienė - 14 taškų ir „Gdynia basket“ (Lenkija) klubo puolėja Monika Grigalauskytė 11 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai.

Beje, šiomis dienomis Vokietijoje vieši ir buvęs Kauno „Žalgirio“ klubo viceprezidentas  Ginas Rutkauskas. Kaunietis, neseniai paliko „Žalgirį“ ir buvo aktyviai kalbinamas pereiti į Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą. Tačiau ilgametis žalgirietis pasirinko Vokietiją.  Jis  dirbs „Bamberg“ vyrų krepšinio klubo sporto direktoriumi.