„Lietuvos rytas“ svečiuose nukovė Krasnojarsko krepšininkus

Sekmadienį Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai svečiuose žaidė Vieningosios VTB lygos rungtynes su grupės autsaidere Krasnojarsko "Jenisej" komanda.  Vilniečiai įveikė aikštės šeimininkus 83:77 (19:20, 29:20, 20:18, 15:19).

Svečiams per šį mačą neatstovavo Renaldas Seibutis ir Darius Songaila. Vilniečių strategas Dirkas Bauermannas jiems leido pailsėti.

"Lietuvos rytas" rungtynes pradėjo tokios sudėties: Omaras Cookas, Steponas Babrauskas, Martynas Gecevičius, Juanas Palacios, Tautvydas Lydeka.

Mačas prasidėjo taikliu M.Gecevičiaus tritaškiu. Aikštės šeimininkai į tai atsakė penkiais "sausais" taškais ir išsiveržė į priekį - po amerikiečio Christiano Burnso tolimo metimo jie pirmavo 5:3.

Vėliau iniciatyvą perėmė svečiai. 4-ąją minutę po J.Palacios dvitaškio Krasnojarsko krepšininkai atsilikinėjo 9:13. Pirmojo kėlinio viduryje vilniečiai persvarą padidino iki penkių taškų (10:15).

Tačiau antrąją pirmojo kėlinio dalį geriau žaidė Rusijos ekipa. 10 min. aikštės šeimininkai tolimu metimu rezultatą išlygino -17:17, o paskutinę pirmojo kėlinio sekundę C.Burnsas švystelėjo tritaškį ir po pirmojo kėlinio 20:19 pirmavo Krasnojarsko komanda.

Antrojo kėlinio pradžioje "Lietuvos ryto" legionierius S.Jelovacas baudų metimais vėl išvedė į priekį vilniečius - 20:21, tačiau "Jenisej" tuoj pat atsakė keturiais taškais - 24:21. 14 min. Rusijos komanda įgijo 4 taškų persvarą - 29:25.

15 min. aikštės šeimininkai pirmavo 31:27, tačiau vilniečiai atsakė galingu spurtu 10:0 ir 17 min. pirmavo 31:37. 19 min. po M.Gecevičiaus tritaškio LKL vicečempionai įgijo rekordinę - 7 taškų - persvarą (34:41).

Prieš pat pertrauką M.Gecevičius svečių persvarą padidino iki 8 taškų (40:48). Per pirmuosius du kėlinius M.Gecevičius pelnė 15 taškų. Jam gerai talkino J.Palacios (12 taškų). Varžovų komandoje rezultatyvumu išsiskyrė C.Burnsas (12 taškų).

Po pertraukos "Jenisej" sumažino atsilikimą iki 4 taškų (44:48), tačiau vilniečiai pelnė 7 taškus be atsako ir nutolo - 44:55. Po trijų kėlinių "Lietuvos ryto" persvara buvo 10 taškų (58:68).

Ketvirtąjį kėlinį kur kas sėkmingiau pradėjo Lietuvos ekipa, kuri vis didino persvarą (58:72, 60:75). Vis dėlto Krasnojarsko komanda baltos vėliavos nekėlė, 38 min. ji sumažino atsilikimą iki 5 taškų (74:79). Tačiau daugiau padaryti aikštės šeimininkai neįstengė, jie pralaimėjo vilniečiams 77:83.

„Enisey“: Christianas Burnsas 22, Gregory Renfroe 20, Anthony Fisheris 11, Kosta Perovičius 8, Elmedinas Kikanovičius 6.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 21, Juanas Palaciosas 17, Andreas Glyniadakis 10, Stevanas Jelovacas, Tautvydas Lydeka ir Steponas Babrauskas po 9, Milenko Tepičius 5, Omaras Cookas 3.