Lengvas pasivaikščiojimas: "Žalgiris" svečiuose "Mažeikius" mokė krepšinio abėcėlės

2014-12-23 16:30
Artūras Milaknis
Artūras Milaknis / Evaldo Virkečio nuotr.

Antradienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė paskutines Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynes 2014-ais metais. Kauno komanda svečiuose egzaminavo pergalės džiaugsmo dar nepatyrusią  Mažeikių „Mažeikių“ ekipą ir ją sutriuškino be gailesčio - 95:47 (29:14, 25:11, 21:7, 20:15).

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. "Žalgirio" komandoje nebuvo registruotas amerikietis Jamesas Andersonas. Pirmuosius du taškus pelnė žalgirietis Darius Songaila. Arvydas Gydra rezultatą išlygino - 2:2.

3 min. po Roberto Javtoko dvitaškio svečiai pirmavo 4:6.

4 min. Eigirdas Žukauskas išvedė į priekį "Mažeikius" - 8:6.

Tada LKL čempionai įjungė aukštesnę pavarą, laimėjo atkarpą 10:0 ir 6 min. po Edgaro Ulanovo tritaškio atitrūko - 8:16. Netrukus kauniečiai pridėjo dar 6 taškus - 8 min. po Artūro Milaknio tolimo šūvio komandas skyrė jau 14 taškų - 8:22.

10 min. Kauno krepšininkai turėjo 17 taškų persvarą - 12:29.

Po pirmojo kėlinio "Žalgiris" pirmavo 14:29.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį geriau pradėjo kauniečiai. 13 min. po Artūro Gudaičio dvitaškio jie įgijo 20 taškų persvarą - 14:34.

Antrojo kėlinio viduryje po Luko Lekavičiaus metimo komandas skyrė 21 taškas - 20:41.

17 min. "Žalgirio" persvara išaugo iki 25 taškų - 21:46.

Aikštės šeimininkams nesisekė nei pulti, nei apsiginti nuo svečių atakų. Po dviejų kėlinių "Mažeikiai" atsilikinėjo net 29 taškų skirtumu - 25:54.

Iki pertraukos "Mažeikiams" daugiausia taškų pelnė Darius Tarvydas (7) ir A.Gydra (6), "Žalgiriui" - A.Milaknis (14) ir D.Songaila (8).

Trečiasis kėlinys. Trečiąjį kėlinį "Žalgiris" pradėjo įspūdingu spurtu 14:1 ir 25 min. po A.Milaknio ir Pauliaus Jankūno tritaškių įgijo 42 taškų persvarą - 26:68.

"Mažeikiai" meistriškumu visiškai neprilygo LKL čempionams, rungtynių baigtis seniai nekėlė abejonių, tad komandos teliko tik pabaigti šią nelygiaverčių varžovų dvikovą. Po trijų kėlinių aikštės šeimininkai atsilikinėjo net 43 taškų skirtumu - 32:75.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutiniajame ketvirtyje "Žalgiriui" atstovavo ir rečiau aikštėje pasirodantys krepšininkai, tad kauniečių persvara beveik nebedidėjo.

34 min. G.Krapiko auklėtiniai pirmavo 40:79, 38 min. 45:86, o rungtynes laimėjo 48 taškų persvara - 47:95.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: A.Milaknis 20, A.Gudaitis 11, D.Songaila 10, L.Lekavičius 9, V.Lipkevičius 8, V.Kariniauskas 7, R.Javtokas 6, S.Vene 5, P.Jankūnas 5, D.Tarolis 5, E.Ulanovas 5, W.Cherry 4.

„Mažeikiai“: A.Gydra 12, R.Danys 12, D.Tarvydas 9.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. "Žalgiris" LKL čempionate yra iškovoję 15 pergalių ir patyręs vienintelį pralaimėjimą. „Mažeikių“ krepšininkai pralaimėjo visus 18 mačų.

Dvikova. Šį sezoną "Žalgiris" ir "Mažeikiai" jau žaidė Kaune. Tada pergalę rezultatu 98:79 šventė Gintaro Krapiko auklėtiniai.