Neeilinė drama: K. Simono tolimas šūvis atnešė „Anadolu Efes” bilietą į Eurolygos finalo ketvertą

Du pralaimėjimus paeiliui ketvirtfinalio serijoje patyrusiam Stambulo „Anadolu Efes“ pavyko atsitiesti – Turkijos klubas po dramatiškos kovos žengė į Eurolygos finalo ketvertą.

Ergino Atamano auklėtiniai lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse namuose 88:83 (18:21, 18:20, 24:16, 28:26) parklupdė Madrido „Real“ krepšininkus bei seriją laimėjo 3-2.

Pusfinalyje „Anadolu Efes“ susitiks su Maskvos CSKA.

Likus 5 minutėms iki mačo pabaigps „Real“ surengė spurtą 8:3, o jį užbaigė Nicolas Lavprovittola ir po argentiniečio tritaškio likus 5 minutėms ispanai turėjo minimalų pranašumą (72:71).

Likus 2 minutėms Shane‘as Larkinas smeigė tritaškį ir išvedė „Anadolu Efes“ į priekį (78:75), tačiau Alberto Abalde atsakė tuo pačiu bei išlygino rezultatą (78:78).

Likus 38,6 sekundėms ir esant lygiam rezultatui 80:80, Krunoslavas Simonas smeigė tritaškį bei išvedė turkus į priekį (83:80).

Kitoje Pablo Laso patikėjo kamuolį Sergio Llullui, kurio tritaškis likus 16 sekundžių buvo netikslus, Chrisas Singletonas sumetė baudas ir šeimininkai triumfavo (85:80).

Įspūdingą pasirodymą lemiamame mače surengė Singletonas. Amerikietis per 37,5 minutes pelnė 26 taškus (5/7 dvit., 3/3 trit., 7/8 baud.), atkovojo 8 bei perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus.

„Real“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Laprovittola, kuris per 21 minutę pelnė 17 taškų (2/3 dvit., 4/7 trit., 1/1 baud.), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Madrido, kurie vedami Jaycee Carrollo ir Carloso Aloceno pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 3 taškų pranašumą, o paskutinius taškus pelnė į aikštelę sugrįžęs Walteris Tavaresas (21:18).

Antrojo kėlinio pradžioje ekipos apsišaudė tritaškiais, tačiau lemiamą žodį tolimų šūvių virtinėje tarė Vasilije Micičius bei persvėrė rezultatą „Anadolu Efes“ naudai (29:27). Pajutę, kad iniciatyva slysta iš rankų, „Real“ krepšininkai spurtavo 9:3 ir po Tavareso dvitaškio įšėjo į pertrauką pirmaudami 41:36.

Po pertraukos šeimininkai surengė įspūdingą spurtą 21:4 ir po Singletono dėjimo įgijo 12 taškų pranašumą, tačiau išgirdęs pavojaus varpus „Real“ atsakė atkarpa 12:3 bei po Tavareso baudų metimų prieš lemiamas 10 minučių turėjo 3 taškų deficitą (67:70).

„Efes“: Chrisas Singletonas 26 (5/7 dvit., 3/3 trit., 7/8 baud., 8 atk. kam., 38 naud.), Vasilije Micičius 18 (4/8 trit., 5 rez. perd.), Krunoslavas Simonas 17 (3/6 trit.), Shane'as Larkinas 10 (2/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Real“: Nicolas Laprovittola 17 (4/7 trit., 4 rez. perd.), Trey Thompkinsas 12 (3/6 trit.), Jaycee Carrollas , Sergio Llullas (2/9 trit.) po 10, Walteris Tavaresas 8 (7 atk. kam., 3 per. kam., 2 blok.), Carlossa Alocenas ir Rudy Fernandezas (2/5 trit.) po 7.