Pirmoji LŽŪU pergalė

2008-11-04 13:53
Pirmoji LŽŪU pergalė / lskl.lt nuotr.

Kauno derbyje Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU) iškovojo pirmąją pergalę sezone, namų aikštelėje rezultatu 96:82 (18:23, 25:22, 26:16, 27:21) netikėtai nugalėjęs Kauno kūno kultūros akademiją (LKKA).

Pirmasis taikliu dvitaškiu metimu taškus pelnė LKKA žaidėjas D.Gricius. Dar du taškai ir svečiai priekyje jau 4:0. Įpusėjus antrajam kėliniui, LKKA pirmauja jau 12:6. Taiklus M.Šidlausko tritaškis ir LŽŪU mažina skirtumą iki 5 taškų. Pirmąsias rungtynes LŽŪU komandoje žaidęs R.Ūzas blokuoja metimą ir LŽŪU sėkmingai apsigina. Tačiau LKKA studentai nepasiduoda ir po dar vienos sėkmingos atakos pirmauja jau 9 taškų skirtumu. Kėlinio pabaigoje vyksta įnirtinga kova ir puikios gynybos dėka LŽŪU studentai sumažina skirtumą iki 5 taškų. Kėlinys baigiasi 23:18.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeičia keliais netaikliais metimais. Sužaidus tris minutes, po taiklių dviejų baudos metimų ir dar vienos rezultatyvios LŽŪU atakos, skirtumas mažėja iki 4 taškų. Galingas R.Danio dėjimas ir LKKA didina skirtumą iki 5 taškų. Vėliau komandos apsikeičia keliais tolimais metimais. Po gražios R.Ūzo atakos, LŽŪU atsilieka tik dviem taškais. Po dviejų kėlinių -  45:43.

Antroje rungtynių pusėje pirmieji taškų sąskaitą atidaro LKKA. R.Ūzas pelno 3 taškus ir LŽŪU pirmą kartą įsiveržia į priekį 50:48. Abi komandos per daug dėmesio neskirdamos gynybai žaidžia greitą krepšinį, tuo pasinaudodami LŽŪU krepšininkai susikrauna jau solidžią 9 taškų persvarą. Taiklus M.Gužauskio dvitaškis su bauda skirtumą didina jau iki 12 taškų - 48:60. Du iš eilės taiklūs LŽŪU tritaškiai ir persvara vėl išauga iki 12 taškų. Po trečiojo kėlinio rezultatas 69:61 LŽŪU naudai.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo itin nervingai, komandos grubiai gynėsi. R.Danys pelno du taškus su pražanga ir LKKA mažina skirtumą iki 9 taškų. Įpusėjus kėliniui, rezultatu 80:73 pirmauja LŽŪU studentai, po dar vieno tritaškio rezultatas jau 87:73 LŽUU naudai.

Iki rungtynių pabaigos likus pusantros minutės, LŽŪU persvara išauga iki rekordinės - 17 taškų. LŽŪU šventė pirmąją pergalę sezone rezultatu 96:82.

„Komandai nemažai padėjo R.Ūzas, kuris žaidė pirmąsias rungtynes lygoje. Mums sekėsi metimai iš įvairių nuotolių, o varžovai darė daug klaidų. Gerai sužaidė S.Skužinskas, kuris pataikė 5 tritaškius ir visus lemiamu momentu" - po rungtynių pirmąja pergale džiaugėsi LŽŪU vyriausiasis treneris R.Ragauskas.

„Varžovų komanda nėra prasta, tik kažkaip labai jau mažai pas juos pergalių. Mums trūko lyderių, o  ir žaidėme padrikai. Nė vienas krepšininkas nežaidė pagal savo galimybes" - kritikos auklėtiniams negailėjo LKKA strategas E.Nickus.

LŽŪU: R.Ūzas 25 (10 atk. kam., 9 kld.),  P.Stasiulionis 22 (9 atk. kam., 6 per. kam.),  S.Skužinskas,  M.Šidlauskas po  17.

LKKA: D.Gricius 19,  R.Barys,  R.Danys po 15.