Puikiai prieš buvusį klubą sužaidęs M. Kuzminskas – vienas pagrindinių „Zenit“ pergalės kalvių

Šeštąją pergalę Eurolygoje iškovojo Artūro Gudaičio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujamas Sankt Peterburgo „Zenit“ (6-3) klubas.

Xavi Pascualio auklėtiniai namuose 84:76 (25:22, 24:21, 9:14, 26:21) palaužė Pirėjo „Olympiakos“ (6-3) krepšininkus, kurie prieš tai turėjo trijų pergalių iš eilės seriją.

Produktyviai gautas minutes išnaudojęs ir visą ketvirtąjį kėlinį žaidęs Kuzminskas per 19 minučių pelnė 12 taškų (4/5 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, dusyk suklydo, 2 kartus pažeidė taisykles, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 13 naudingumo balų.

Šiose rungtynėse Kuzia taip pat peržengė 500 atkovotų kamuolių ribą Eurolygoje.

„Gera susimatyti su draugais, kurių Pirėjuje vis dar turiu, – po pergalės prieš savo buvusį klubą kalbėjo Kuzminskas. – Bet toks yra krepšinis. Tu pakeiti komandą ir kovoji dėl jos pergalių. Aš buvau 100 procentų susikoncentravęs pergalei ir mes laimėjome. Manau, jog tai yra puiki pergalė. Esame gerame kelyje.“

Gudaitis per 18 minučių pridėjo 2 taškus (1/2 dvit.), 2 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus, klaidą ir 3 naudingumo balus.

Rungtynes šiek tiek geriau pradėjo šeimininkai, kurie rezultatyvioje pirmoje pusėje įgijo 6 taškų pranašumą (49:43).

Po taškų lenktynių sekė nerezultatyvus trečiasis ketvirtis, kurį 14:9 laimėjo „Oly“ ir po Moustapha Fallo baudų kvėpavo varžovams į nugaras (57:58).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Fallas persvėrė rezultatą svečių naudai (59:58), tačiau tuomet Kuzminsko dvitaškiu prasidėjęs „Zenit“ spurtas 9:0 sugrąžino prarastą pusiausvyrą (67:59).

Svečiai neketino pasiduoti. Giannoulis Larentzakis pelnė dvitaškį, Kostas Sloukas pridėjo tritaškį ir likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos graikai priartėjo iki 5 taškų (71:76).

Visgi pergalės savų žiūrovų akivaizdoje „Zenit“ atiduoti neketino: Andrejus Zubkovas ir Billy Baronas įrideno po dvitaškį ir likus minutei nutolino šeimininkus per 9 taškus (80:71).

Per likusį laiką „Oly“ stebuklo nesukūrė ir Sankt Peterburgo ekipa triumfavo.

„Olympiakos“ klubui buvęs žalgirietis Thomasas Walkupas surinko 17 taškų (4/8 dvit., 3/6 trit., 0/1 baud.), 3 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus ir 16 naudingumo balų.

„Zenit“: Conneras Frankampas 16 (4/5 trit.), Billy Baronas 14 (1/7 trit., 5/5 baud., 4 rez. perd.), Jordanas Loydas (2/6 trit., 5 atk. kam.) ir Mindaugas Kuzminskas (4/5 dvit.) po 12, Mateušas Ponitka ir Jordanas Mickey (5 atk. kam.) po 7.

„Olympiakos“: Thomasas Walkupas 17 (4/8 dvit., 3/6 trit.), Moustapha Fallas (4/8 dvit., 5/5 baud., 6 atk. kam., 2 blok.), Konstas Sloukas (4/5 dvit.) po 13, Tyleris Dorsey 11 (3/6 trit.), Hassanas Martinas 7.