„Žalgirio“ treneris: pradėjome skystai, bet pergalė vėl mūsų

"Pergalę norėčiau paskirti  Evaldui Beržininkaičiui ("Žalgirio" treneriui-skautui), nes vakar mirė jo tėtis ir jo šiandien čia nebuvo. Tikrai skaudi netektis šeimai ir labai jį palaikome“, – spaudos konferencijoje po mačo su ASVEL teigė Š.Jasikevičius.

Treneris pasidžiaugė laimėjimu, svarbiu turnyrine prasme, bet atkreipė dėmesį į kai kurias detales, kurių jo auklėtiniai neįvykdė.

"Sveikinu visus fanus su pergale. Tikrai malonu žaisti palaikomiems 15 tūkst. žiūrovų, kurie mus pastūmė į priekį, nes pradėjome tikrai skystai. Gal nelabai sugebėjau įkalti žaidėjams į galvas, kad ASVEL – viena fiziškiauskių komandų Eurolygoje, su dideliu noru ir užsivedimu. Galbūt didelis rezultatas Miunchene užmigdė žaidėjus, bet stengėmes įspėti ir vis tiek išėjome labai skystai nusiteikę, - dėstė Šaras. - Šiai dienai svarbiausia rinkti taškus ir pergales, nes sezono pabaigoje jos bus labai svarbios. Kalbant apie žaidimo gerinimą, detalių vykdymą, augant, kaip nuskambėjau Milane iš berniukų į vyrus, tiek rungtynės su „Rytu“, tiek čia man nepatiko. Pirmoje pusėje buvome apstumdyti, išmušti iš pozicijų, jie gaudavo kamuolį kur norėjo. Jau nešneku apie supratimą, kur yra kairė ranka ir kur dešinė. Esu buvęs krepšininkas, taigi nesuprantu, kaip galima leisti oponentui prasiveržti į stipriąją jo pusę. Mus gelbėjo gynyba. Esu patenkintas taškeliu, bet nesu tikras, kad žaidėjai gerina žaidimą, nes kai kurie daro tas pačias klaidas".

– Treneri, kiek svarbus buvo Pauliaus Jankūno išėjimas į aikštę?

– Jis visą sezoną žaidžia puikiai. Tikrai yra geros fizinės formos, o laikui bėgant  duos dar daugiau. Tai žmogus, kuris nelabai nustebs, kai jį apstumdys. Gal apstums vieną kartą, bet kitą kartą pasitaisys, užsiims poziciją ar subauduos. Bet čia ne esminis dalykas. Jis – labai  svarbus, ypač rūbinėje ir naujokams. Paulius buvimas mums duoda labai daug.

– Buvo dvejos sunkesnės Artūro Milaknio rungtynės, bet šiandien užvedė visą komandą. Kiek jis yra svarbus?

– Labai svarbus. Žinome jo galimybes, dirba tikrai gerai. A.Milaknis nėra tas, kuris gerai žaidžia vienas prieš vieną, priklauso nuo sistemos ir įžaidėjų. Gal kartais ir nepataiko, bet dažniausiai išnaudoja savo progas. Sezono pradžioje jam reikėjo laiko įsivažiuoti. Gerai gynėsi prieš Kahudi, kuris įspūdingai pradėjo rungtynes ir "atvėrė" mums aikštę.

– Kaip vertinate abiejų įžaidėjų pasirodymą?

– Thomas Walkupas vedė komandą į priekį, žinant jo gynybinius sugebėjimus. Luko reikia truputį palaukti, nes dvejus metus žaidė visai kitaip. Gal yra primiršęs sistemą, reikalavimus ir tai yra procesas. Sunkiai dirbant, kuo pasižymi Lukas, viskas bus gerai.

– Nors buvo klaidų gynyboje, varžovams neleidote pelnyti jiems įprasto vidurkio...

– Manau, kad Nigelis Hayesas ir Zachas LeDay yra gerai besiginantys aukštaūgiai. Kai visi pradedame keistis, tai tokie žaidėjai kaip Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas jau žino sistemą. Kai išeina toks mobilus penketukas, jis pridaro nemažai problemų varžovams. Yra, kur tobulėti, bet mane jaudina, kad yra daromos tos pačios klaidos.

– Keras Kriisa debiutavo Eurolygoje. Kaip jam sekasi treniruočių procesas?

– Gerai. Jam nėra lengva situacija, nes yra mėtomas tarp NKL ir "Žalgirio". Jei pakelia pirštą į viršų prie 15 tūkst. žmonių, reiškia nebijo. Tikrai ne estiškas vaikinas. Tų talentingų yra daug, bet į aukščiausią tašką išlenda vienetai. Bet jis visada gyvas, nori bendrauti, šypsosi. Man nėra tekę matyti tokio žmogaus, kuris džiaugtųsi viena bauda. "Žalgirio" arenos ovacijos nustebino net ir mane. Tikėkimės, kad jam tai didžiulis postūmis į priekį.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių