Sėkmę gaudžiusios kaunietės neįkando lyderėms

„Nors ir pasiekta pergalė, kokybės bei nusiteikimo prasme žaidimas buvo prastas“, – pripažino Martynas Airošius. Jo vadovaujamas Klaipėdos „Neptūnas“ pratęsė pergalių seriją „Adma Moterų lygoje“. Šįkart klaipėdiečių spaudimo 60:62 neatlaikė Kauno „Aistes-LSMU“ krepšininkės.

Namuose žaidusios kaunietės rungtynes pradėjo sėkmingai ir po pirmojo ketvirčio pirmavo 19:11. Situacija aukštyn kojomis apsivertė antrajame kėlinyje, po kurio viešnios jau kvėpavo į nugarą 33:34. Po apylygio trečiojo ketvirčio, ketvirtojo pradžioje klaipėdietės šovė į priekį – 53:44. Martynos Petrėnaitės ir legionierės Tyros Buss vedamos „aistės“ atsakė ne mažiau galinga atkarpa ir likus 4 minutėms ėmė pirmauti 55:53, vėliau 58:55. Tačiau „Neptūno“ merginos ginklų nesudėjo. Dalia Donskichytė tritaškiu atstatė pusiausvyrą (58:58), Saulė Mikelionytė ir T. Buss apsimainė dvitaškiais, o „Neptūno“ gynėja Brigita Sinickaitė likus 21 sekundei pataikė baudas (62:20). Paskutinėje atakoje kaunietė Deimantė Žukaitė nepataikė į krepšį, o viešnios išsivežė jau šeštąją pergalę šalies čempionate iš tiek pat galimų.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai sužaidė S. Mikelionytė, kurios sąskaitoje per 27 minutes buvo 12 taškų (3/6 dvit., 2/2 trit.), 6 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas bei 20 naudingumo balų.

Ekipos senbuvė Agnė Černeckytė, per 26 minutes pelnė 13 taškų (3/3 dvit., 2/5 trit.). Gynėja taip pat atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 14 naudingumo balų. Linda Ndoli (5/9 dvit., 11 atk. kam.) ir Brigita Sinickaitė (5 rez. perd.) pelnė po 10 taškų.

Kauno komandos puolimo lyderė  T. Buss per 38 minutes surinko 20 taškų (3/5 dvit., 3/14 trit., 5/8 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo kamuolį bei fiksavo 17 naudingumo balų. Pagirtinai taikliai (7/10 dvit.) atakavusi Martyna Petrėnaitė pelnė 16 taškų, Gedvilė Savostaitė 11 (2/3 trit., 6 atk. kam., 5 kld.).

„Neptūnas“ yra fiziškai stipri komanda, todėl nieko nuostabaus, kad pralaimėjome. Kai kur gal nesubėgiojome gynyboje, kažkur suklydome, bet gerai bent jau tai, kad rimtai pasipriešinome pajėgiai komandai“, - kalbėjo „Aisčių-LSMU“ gynėja Audronė Zdanevičiūtė.

„Artimiausiu metu mūsų laukia kelios rungtynės vienos po kitų. Stengsimės išlaikyti gerą bangą“, - teigė Martynas Airošius.

„Neptūnas“ Moterų pirmenybėse kol kas nepralaimėjo nė karto ir viena pergale lenkia čempionės titulą ginančią Vilniaus „Kibirkštį“. „Aistės-LSMU“ su trimis laimėjimais ir tiek pat nesėkmių žengia trečios tarp penkių ekipų.