Serbijos krepšininkai pasaulio čempionate užėmė penktąją vietą

Serbijos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio krepšinio čempionate užėmė penktą vietą. Rungtynes prieš Čekijos krepšininkus Pekine jie laimėjo 90:81 (20:20, 21:30, 28:12, 21:19).

Pirmoje mačo dalyje apsimiegojusius varžovus „pagavo“ čekai. Jie antrajame kėlinyje pirmavo net 13 taškų persvara (43:30), o prieš trečiąjį kėlinuką turėjo devynių taškų pranašumą (50:41).

Tačiau per ilgąją pertrauką savo auklėtiniams pylos „išrašęs“ Aleksandras Džordževičius sulaukė tinkamos žaidėjų reakcijos.

Lyg ant sparnų pradėję žaisti serbai trečią dešimtį minučių laimėjo net 16 taškų persvara, o mačo eigą persvėrusį spurtą inicijavo po keletą tritaškių pataikę Bogdanas Bogdanovičius ir Stefanas Jovičius.

Serbijos rinktinė greitai susikrovė dviženklę persvarą, kuri ketvirtajame kėlinyje buvo išaugusi net iki 18 taškų (84:66). Čekai mačo pabaigoje skirtumą aptirpdė, tačiau pergale džiaugėsi serbai.

Eilinį sykį nuostabus buvo „Sacramento Kings“ gynėjas Bogdanas Bogdanovičius. Serbas rungtyniavo net 34 minutes, per kurias pelnė net 31 tašką, pataikęs net septynis tolimus metimus iš dvylikos.

Taikliarankis krepšininkas vienu momentu buvo pataikęs 7 tritaškius iš 9, tačiau vėliau tolimų metimų procentą kiek pasigadino.

Serbija: B.Bogdanovičius 31, N.Milutinovas 14, S.Jovičius 12 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), N.Jokičius 7 (14 atk. kam., 7 rez. perd.).

Čekija: P.Auda 16, M.Peterka 14, T.Satoransky 13 (6 rez. perd.), O.Balvinas 12 (10 atk. kam.).