„Spurs“ vairą perėmusi B. Hammon NBA užfiksavo istorinį įvykį

San Antonijaus „Spurs“ (2-2) trenerių štabe besidarbuojanti Becky Hammon stojo į vyr. trenerio pareigas nuo antrojo kėlinio pabaigos, kai iš rungtynių buvo išvarytas Greggas Popovichius.

43-ejų specialistė tapo pirmąja moterimi NBA istorijoje, per reguliariojo sezono rungtynes vadovavusia lygos klubui.

Šio įvykio San Antonijaus ekipai pergale paminėti nepavyko – savo aikštėje 107:121 (27:35, 26:28, 29:29, 25:29) buvo nusileista Los Andželo „Lakers“ (3-2).

G. Popovichius diskvalifikaciją užsidirbo antrajame ketvirtyje likus žaisti apie keturias minutes, kai nesusivaldęs žengė į aikštę ir rėkė ant teisėjo Tony Browno.

Strategas pratrūko po prieš DeMarą Derozaną neužfiksuotos pražangos, krepšininkui užbaiginėjant ataką iš po krepšio.

Pernai panašiomis aplinkybėmis prie „Spurs“ vairo debiutavo tada asistentu dirbęs Timas Duncanas, kai Popovichius buvo išvarytas iš lapkričio viduryje vykusių rungtynių su Portlando „Trail Blazers“.

T. Duncanas prieš šį sezoną nusprendė pasitraukti iš „Spurs“ asistento pareigų.

San Antonijaus klubas rungtynėse laikėsi iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio, kada po DeMaro DeRozano taiklaus tritaškio šeimininkų atsilikimas siekė 8 taškus – 104:112.

Tada Anthony Davisas atsakė dviem taškais, LeBronas Jamesas įkrovė iš viršaus bei „Lakers“ sutvirtino savo pozicijas – 116:104.

Prasidėjus paskutinei minutei, Hammon išleido „Spurs“ atsarginius žaidėjus, o Quinno Cooko tritaškis ir Montrezlo Harrello taiklūs baudų metimai padėjo tašką – 121:107.

LeBronas surinko 26 taškus (10/20 dvit., 1/3 trit., 3/5 baud.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 5 kamuolius.

36-ąjį gimtadienį paminėjusio superžvaigždės pasirodymas buvo vainikuotas įspūdingu rezultatu – jis 1000-ajame mače paeiliui įmetė mažiausiai 10 taškų.

Anthony Davisas užfiksavo 20 taškų (9/13 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 8 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvių perdavimų ir 2 blokų rodiklius.

Šešis tritaškius iš tiek pat bandymų į „Spurs“ krepšį susmeigęs Wesley Matthewsas pelnė 18 taškų.

„Spurs“: Dejounte Murray 29 (7 rez. perd., 7 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 23 (6 rez. perd., 5 atk. kam.), Patty Millsas 12, Lonnie Walkeris 11.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 26 (11/23 metimai, 8 rez. perd.), Dennisas Schroderis 21, Anthony Davisas 20, Wesley Matthewsas 18 (6/6 trit.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as ir Montrezlas Harrellas (9 atk. kam.) – po 10.