Trileryje Prienuose – didžiulę persvarą ištaškiusių šeimininkų pergalė

Prienų „CBet“ (5-7) krepšininkai iššvaistė didžiulį pranašumą, turėtą rungtynių viduryje, tačiau dramatiškoje pabaigoje vis tiek iškovojo penktąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Prieniškiai namuose 87:85 (17:23, 33:12, 16:31, 21:19) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (5-9).

Itin permainingose rungtynėse kiekviename kėlinyje dominavo vis kita komanda.

Susitikimą geriau pradėjo ir 6 taškais (23:17) pirmąjį ketvirtį laimėjo kėdainiškiai, bet kitos 10 minučių priklausė Prienams.

Įspūdinga atkarpa 26:5 antrąjį kėlinį pradėję šeimininkai ne tik panaikino varžovų turėtą persvarą, bet ir patys susikrovė labai solidų pranašumą – 43:28.

Trečiojo kėlinio pradžioje tas pranašumas buvo pasiekęs net ir 18 taškų (56:38), tačiau Kėdainių klubas įjungė aukštesnę pavarą ir per aštuonias minutes panaikino savo turėtą deficitą.

Kėlinį net 18:2 užbaigęs „Nevėžis-Optibet“ prieš lemiamą ketvirtį išlygino rezultatą – 66:66.

Įspūdingą žaidimą kėdainiškiai pernešė ir į ketvirtą kėlinį, kai spurtą pratęsė iki 29:5 bei susikrovė rekordinę persvarą – 77:69. Bet „CBet“ rado jėgų paskutiniam šturmui.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei Dominykas Domarkas tritaškiu išlygino rezultatą (83:83), o kitoje atakoje Marquisas Wrightas išvedė savo komandą į priekį – 85:83.

Po to, kai M. Wrightas sumetė baudas likus 22 sekundėms, prieniškių pranašumas buvo trys taškai (87:84). Apmaudžiomis klaidomis apsikeitus tiek „Nevėžio-Optibet“ puolėjui Grantui Vasiliauskui, tiek M. Wrightui, Spenceris Barefieldas stojo mesti baudų metimų likus žaisti 5,1 sek.

Nors komandos treneris Davidas Gale'as liepė savo auklėtiniui pramesti antrąjį metimą, šis jo nepaklausė ir pataikė, o M.Wrighto nesugaudę ir prasižengti jau nespėję svečiai iš Kėdainių turėjo sudėti ginklus – jie pralaimėjo 85:87.

Tai buvo amerikiečio D. Gale'o debiutas prie „Nevėžio-Optibet“ vairo. Šis specialistas pakeitė pasitraukusį Marių Kiltinavičių.

Abi komandos dabar yra lentelės kaimynės – kedainiškiai žengia šešti, o prieniškiai – septinti.

„CBet“: Marquisas Wrightas 19 (7/12 dvit., 5 per. kam.), Dominykas Domarkas (4/8 trit., 5 rez. perd.) ir Einaras Tubutis po 16, Tomas Digbeu ir Mindaugas Sušinskas (7 atk. kam.) po 12.

„Nevėžis-Optibet“: Spenceris Barefieldas (4/10 trit., 5 kld.) ir Panagiotis Kalaitzakis (5/6 dvit., 3/11 trit., 8 rez. perd., 25 naud. bal.) po 21, Domantas Vilys 18 (3/5 trit.), Grantas Vasiliauskas 11 (5/6 dvit., 8 atk. kam., 22 naud. bal.).