Trofėjus vėl keliauja į Kauną: „Lietkabelį“ daužęs „Žalgiris“ – KMT čempionas

Kauno „Žalgiris“ trečius metus paeiliui varžovams finale nepaliko jokių šansų. Panevėžio „Lietkabelį“ įveikę kauniečiai – Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro čempionai.

Jure Zdovco auklėtiniai Vilniuje „Avia Solutions group“ vykusiame finale 91:66 (22:12, 24:15, 22:16, 23:23) įveikė panevėžiečius.

Nuo 2016-ųjų rengiamame KMT turnyre tai buvo jau šeštasis „Žalgirio“ triumfas. Titulo kauniečiai nelaimėjo tik kartą, kuomet 2019-aisiais finale nusileido Vilniaus „Rytui“.

Čempionui „Žalgiriui“ atiteko 40 tūkstančių eurų, „Lietkabeliui“ skirta 25 tūkst. eurų suma, bronzą iškovojusiai „Ryto“ komandai – 15 tūkstančių, ketvirtąją vietą užėmusiems „Šiauliams-7bet” – 10 tūkst. eurų.

Finalo ketverto MVP antrą kartą paeiliui tapo Joffrey Lauvergne'as, kuris finale per 17 minučių surinko 19 taškų (8/10 dvit., 3/3 baud.), 8 atkovotus kamuolius, klaidą, 4 pražangas ir 26 naudingumo balus.

Pusfinalyje prieš „Šiaulius-7bet“ prancūzas pelnė 15 taškų (5/7 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

Puikiai talkinęs Joshas Nebo per 17 minučių pelnė 25 taškus (11/12 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą bei surinko 28 naudingumo balus.

Rungtynėse nuo pat pradžių dominavo žalgiriečiai, kurie laužė panevėžiečius po krepšiais ir vedami 10 taškų per pirmąjį ketvirtį surinkusio J. Lauvergne‘o susikrovė dviženklį deficitą (22:12).

Antrajame ketvirtyje vaizdas ant parketo nepasikeitė, tik „Žalgirio“ persvara ir toliau sparčiai augo. Nenadas Čanakas bandė statyti aikštės gynybą, kad apsisaugotų nuo kauniečių aukštaūgių, tačiau ir ji nepadėjo. Joshas Nebo surinko 8 taškus paeiliui, o po J. Lauvergne‘o dvitaškio su pražanga pranašumas pasiekė 22 taškus (46:24).

Po pertraukos „Lietkabelis“ taip ir nebeatsigavo. Žalgiriečiai toliau didino pranašumą, o ketvirtojo kėlinio pradžioje jis pasiekė 27 taškus (70:43).

Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Vytenis Lipkevičius, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 14 taškų (2/3 dvit., 3/4 trit., 1/1 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 18 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Joshas Nebo 25 (11/12 dvit., 28 naud.), Joffrey Lauvergne'as 19 (8/10 dvit., 8 atk. kam., 26 naud.), Edgaras Ulanovas 13 (5/6 dvit.), Lukas Lekavičius (2/2 trit., 6 rez. perd., 3 per. kam.) ir Nielsas Giffey po 8.

„Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius 14 (3/4 trit., 5 atk. kam.), Kaspars Berzins 13 (4/8 dvit.), Gabrielius Maldūnas 11 (5/8 dvit., 6 atk. kam.), Panagiotis Kalaitzakis 10 (0/5 trit., 6/10 baud., 6 rez. perd.), Dovydas Giedraitis 8.

Skarbalius

Skarbalius portretas
Taurės laimėtojai, bet ne "čempionai". Čempionais taps, kai laimės Lietuvos čempionatą, kurį vykdo Lyga.