VDU sutriuškino LŽŪU

2008-10-28 17:41
VDU sutriuškino LŽŪU / lskl.lt nuotr.

Trečiąją pergalę iš eilės iškovojo čempionės titulą ginanti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa, kuri namuose 102:71 (25:21, 15:20, 32:11, 30:19) sutriuškino Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkus.

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai, tačiau pirmieji spurtavo VDU krepšininkai, kurie, įpusėjus kėliniui, turėjo penkių taškų pranašumą - 14:9. Svečiai neliko skolingi ir penkis taškus iš eilės pelnęs LŽŪU lyderis Povilas Stasiulionis netrukus rezultatą išlygino - 14:14. Likus pusantros minutės iki ketvirčio pabaigos, po to paties P.Stasiulionio dvitaškio, LŽŪU pirmą kartą išsiveržė į priekį (21:20), bet VDU ketvirtį baigė spurtu 5:0 ir jau turėjo keturių taškų persvarą - 25:21.

Antrajame kėlinyje, sužaidus tris minutes, penkis taškus iš eilės pelnė VDU ekipos gynėjas Žilvinas Kuklierius (32:26), tačiau LŽŪU atsakė sėkminga atkarpa, ir, po dar keturių P.Stasiulionio taškų, VDU persvara sumažėjo iki minimumo - 36:35. Negana to, likus žaisti puse minutės, Modestas Šidlauskas pataikė iš toli ir, įpusėjus mačui, svečiai priekyje - 41:40.

Antroje susitikimo pusėje aikštėje dominavo VDU krepšininkai. Sužaidus keturias minutes, Marius Valukonis dvitaškiu pradėjo VDU spurtą 8:0 ir, po M.Kalniečio dėjimo, aikštės šeimininkai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 58:47. Įsibėgėję VDU krepšininkai nesustojo ir toliau. Iš toli pataikė Valdas Dabkus, du tritaškius iš eilės pridėjo Aidas Viskontas, M.Kalnietis įdėjo iš viršaus, aikštelės šeimininkai spurtavo 14:5 bei po trijų kėlinių jau pirmavo solidžia persvara - 72:52.

Paskutiniame kėlinyje aikštelėje intrigos nebebuvo. M.Kalnietis toliau rinko taškus, o puikiai pirmoje susitikimo pusėje rungtyniavę LŽŪU krepšininkai aikštės šeimininkams rimčiau pasipriešinti nebesugebėjo. Po šešių M.Kalniečio taškų ir Ž.Kuklieriaus tolimo metimo, VDU persvara pasiekė trisdešimt taškų - 98:68. Per likusią minutę komandos pasikeitė tiksliais metimais ir VDU šventė pergalę rezultatu 12:71.

VDU: M.Kalnietis 30 (dvit. 9/16, trit. 3/8, 7 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam.), Ž.Kuklierius 14 (6 atk. kam.), G.Leonavičius, A.Viskontas ir V.Dabkus - po 11, R.Čepanonis 10 (6 atk. kam.).

LŽŪU: P.Stasiulionis 29 (dvit. 10/20, trit. 2/5, 8 atk. kam., 5 kl.), M.Šidlauskas 19 (dvit. 3/10, 3 rez. perd., 7 kl.), M.Gužauskis 10 (11 atk. kam.).