„Žalgirio“ jaunimas kyla į viršų

Turnyro lentelės laiptais aukštyn kopiančių Kauno „Žalgirio“  ekipos dublerių laukia rimtas išbandymas. Jau šį trečiadienį kauniečiai išvykoje kibs į atlapus Ryčio Vaišvilos treniruojamiems „Telšiams“. Žemaičiai Nacionalinės krepšinio lygos („Vikinglotto“) pirmenybėse dalinasi pirmąja vieta su Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkais.

„Žalgiris-2“ ekipa nuo lyderių atsilieka smarkiai – net dešimčia pergalių, tačiau pastaruoju metu klupdo vieną varžovą po kito. Savaitgalį kauniečiai įsirašė 18-ąjį per 33 mačus laimėjimą ir ketvirtąjį paeiliui. Arvydo Gronskio auklėtiniai namuose dramatiškai 87:85 (28:21, 18:25, 21:24, 20:15) išplėšė pergalę akistatoje su turnyro lentelės kaimynu Joniškio „Delikatesu“. Joniškiečiai turi 17 laimėjimų ir rikuojasi vos laipteliu žemiau nei kauniečiai – 6-ojoje pozicijoje. Svečiai paskutinę  minutę pradėjo dar pirmaudami 85:83. Vis dėlto svarstykles šeimininkų naudai nusvėrė Justinas Ramanauskas. Iš pradžių kauniečių gynėjas išlygino rezultatą (85:85), o likus 12 sekundžių dvitaškiu metimu jį ir persvėrė – 87:85. Roberto Giedraičio auklėtiniai dar turėjo laiko išsigelbėti, tačiau lemiamas Vilniaus „Ryto“ sistemos auklėtinio Aisčio Pilausko tritaškis tikslo nepasiekė.

Ne pirmą kartą žalgiriečius tempiantis J.Ramanauskas per 27 minutes pelnė 23 taškus (7/11 dvit., 3/8 trit., 0/1 baud.) ir buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. 19-metis taip pat atkovojo 3 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų. Naudingiau už jįą žalgiriečių gretose žaidė tik Karolis Babušis. 19-metis per 23 minutes pelnė 13 taškų (2/3 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius bei surinko 22 naudingumo balus.

Tašku mažiau pridėjo Mantas Rubštavičius, pataikęs (4 iš 7 tritaškių), Vitalijus Kozys - 10.

„Delikatesui“ Andrius Globys pelnė 14 (5 rez. perd., 8 išpr. praž., 27 naud. bal.), Eimantas Stankevičius, Airidas Giedraitis ir Giedrius Stankevičius (5 rez. perd.) po 13, Šarūnas Valunta 12 taškų.

Šiame straipsnyje: Žalgiris-2NKLTelšiai