„Žalgirio“ rūpesčiai – vienas paskui kitą

"Po pirmų dviejų rungtynių rūpesčių kėlė gynyba, po trečiųjų – prastokas taiklumas", – sakė trečią iš eilės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato dvikovą laimėjusio Kauno "Žalgirio" strategas Martinas Schilleris.

Žalgiriečiai svečiuose 73:69 palaužė Panevėžio "Lietkabelį", kuris pirmavo 57:47, tačiau iniciatyvos neįtvirtino.

Kauno krepšininkai, ketvirtą kėlinį beveik pusketvirtos minutės atkarpą laimėję 15:4, pergalingai finišavo.

"Pradėjome gintis žymiai aktyviau, kontroliavome kovą dėl kamuolio", – lūžio priežastis įvardijo M.Schilleris.

"Norint įveikti "Žalgirį", reikia viską atlikti tobulai. Mes to nepadarėme, ypač gindamiesi ketvirtą kėlinį, kiekvienas mūsų žaidėjas vadovavosi ne sutartais nurodymais, o savo taisyklėmis", – pripažino "Lietkabelio" vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas.

"Žalgirio" laukia išvyka į Prancūziją – spalio 1-ąją Vilerbane numatytas Eurolygos mačas su ASVEL krepšininkais. Kauniečių gretose nebus Pauliaus Jankūno – jis gydosi blauzdos traumą.

ASVEL savo ruožtu sustiprino puolėjų grandį – ją papildė patyręs Jamesas Gistas. 34-erių metų 204 cm ūgio amerikietis yra atstovavęs Italijos, Rusijos, Serbijos, Turkijos, Ispanijos, Graikijos, Vokietijos klubams.

Statistika

"Lietkabelis"–"Žalgiris" 69:73 (17:16, 20:20, 17:11, 15:26). Panevėžys, "Cido" arena.

"Lietkabelis": K.Žemaitis 12 taškų (4 rezultatyvūs perdavimai), V.Lipkevičius 11 (5 atkovoti kamuoliai), N.Radičevičius (4 rezultatyvūs perdavimai), K.Berzinis ir D.Gagičius (7 atkovoti kamuoliai) po 8, P.Kalaitzakis ir D.Giedraitis po 7, G.Maldūnas 6, G.Orelikas 2 (0/5 tritaškių).

"Žalgiris": J.Strelniekas 18 taškų (7 rezultatyvūs perdavimai), L.Lekavičius 14, N.Giffey (6 atkovoti kamuoliai) ir J.Lauvergne'as (7 atkovoti kamuoliai) po 9, J.Nebo 8 (6 atkovoti kamuoliai), A.Milaknis 6, E.Mudiay 3 (1/6 dvitaškių, 3 perimti kamuoliai), E.Ulanovas, T.Cavanaugh ir M.Kalnietis po 2.

Komandų rodikliai. Taiklumas: dvitaškių – 17/31 (55 proc.) ir 12/34 (35 proc.), tritaškių – 9/25 (36) ir 9/20 (45), baudų metimų – 8/11 (73) ir 22/25 (88). Atkovota kamuolių – 32 ir 34, perimta – 4 ir 10. Rezultatyvūs perdavimai – 19 ir 20. Klaidos – 14 ir 11.

Rezultatai

Jonavos "CBet"–Alytaus "Dzūkija" 85:63 (20:11, 26:12, 22:24, 17:16). K.Thomasas 18 taškų (7 atkovoti kamuoliai) / A.Aranitovičius ir J.Furmanavičius (9 atkovoti kamuoliai) po 10 taškų.

Klaipėdos "Neptūnas"–Pasvalio "Pieno žvaigždės" 75:71 (13:19, 23:10, 24:20, 15:22). D.Gailius 21 taškas (5 atkovoti kamuoliai) / Ž.Skučas 17 taškų (4 klaidos).

Vilniaus "Rytas"–"Šiauliai-7bet" 79:76 (17:16, 23:15, 26:14, 13:31). I.Buva 20 taškų (6 atkovoti kamuoliai) / G.Staniulis 20 taškų (6 atkovoti kamuoliai).

Utenos "Uniclub Casino-Juventus"–Prienų "Labas GAS" 88:75 (14:24, 27:16, 23:21, 24:14). P.Milleris (6 atkovoti kamuoliai) ir M.Gecevičius (5/9 tritaškių) po 17 taškų / R.Ivanauskas 19 taškų.