Fenomenalaus S. Vezenkovo nesulaikęs „Žalgiris“ krito Pirėjuje

Antrąjį pralaimėjimą paeiliui Eurolygoje patyrė Kauno „Žalgiris“ (0-2).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 80:90 (21:18, 14:26, 23:23, 22:23) nusileido Pirėjo „Olympiakos“ (2-0) krepšininkams.

„Žalgiris“ nesulaikė fantastiškai rungtyniavusio Saša Vezenkovo, kuris sukratė 23 taškus (6/10 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.), atkovojo 13 kamuolių, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 35 naudingumo balų.

13 atkovotų kamuolių yra bulgaro karjeros rekordas.

Tuo metu kauniečių ekipoje rezultatyviausias buvo Ignas Brazdeikis, kuris surinko 19 taškų (6/8 dvit., 1/5 trit., 4/5 baud.), 3 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 17 naudingumo balų.

Jeigu kauniečiai mačą pradėjo energingai ir po 10 minučių turėjo 3 taškų pranašumą (21:18), tai gynyboje kauniečius surakinęs „Oly“ atsakė spurtu 23:14 ir po Giannoulio Larentzakio tritaškio su antrojo kėlinio sirena susikrovė 9 taškų pranašumą (44:35).

Trečiojo kėlinio viduryje po Arno Butkevičiaus tritaškio žalgiriečiai buvo sumažinę skirtumą iki 6 taškų (54:60), tačiau šeimininkai uždarė trečiąjį ketvirtį atkarpa 7:4 ir prieš lemiamas 10 minučių turėjo tą patį – 9 taškų pranašumą (67:58).

Likus 6 minutėms iki mačo pabaigos „Žalgiris“ turėjo 10 taškų deficitą (62:72), tačiau Ignas Brazdeikis pelnė dvitaškį, Tyleris Cavanaugh pridėjo du tritaškius ir likus 4 minutėms atsiliko vos 4 taškais (70:74).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti „Žalgiriui“. „Oly“ atsakė spurtu 7:0 ir likus 3 minutėms vėl susigrąžino dviženklę persvarą (81:70).

„Olympiakos“: Saša Vezenkovas 23 (6/10 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud., 14 atk. kam., 37 naud.), Moustapha Fallas 16 (6/9 dvit., 5 atk. kam.), Giannoulis Larentzakis (3/5 trit.) ir Kostas Sloukas (11/12 baud., 6 rez. perd.) po 15, Thomasas Walkupas 10 (6 rez. perd.).

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 21 (7/10 dvit., 1/5 trit.), Keenanas Evansas 14 (3/5 trit.), Tyleris Cavanaugh 12 (4/8 trit., 7 atk. kam.), Rolands Šmits 10 (2/4 trit., 5 atk. kam.).