„Žalgiris“ laukia balsavimo, kiti šalies klubai – rudens

  • Teksto dydis:

Lietuvos vyrų krepšinio klubai jau braižo kito sezono kontūrus: renkasi, kuriuose Europos turnyruose dalyvaus, būsimų varžybų kalendoriuje pasižymėjo ir preliminarią nacionalinio čempionato starto datą.

Į LKL arenas – rugsėjį

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdyba patvirtino, kad planuojamas 2020–2021 m. sezono startas – rugsėjo 19 d.

Taip pat nuspręsta 2020–2021 m. sezonui nedidinti minimalaus biudžeto reikalavimo klubams. Praeitą vasarą LKL valdyba buvo numačiusi kelti kartelę iki 600 tūkst. eurų, tačiau dėl COVID-19 pandemijos ir su ja susijusių finansinių sunkumų palikta 400 tūkst. eurų riba.

Ateinantį sezoną nesikeis ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyro formatas.

Šiemet LKL čempionatas dėl COVID-19 grėsmių buvo nutrauktas kovo 13-ąją, o galutinė komandų rikiuotė patvirtinta pagal rezultatus po 24-ojo turo. Nugalėtoju paskelbtas Kauno "Žalgiris", vicečempionu – Vilniaus "Rytas", trečioji vieta teko Panevėžio "Lietkabeliui".

Toliau išsirikiavo Klaipėdos "Neptūnas", Utenos "Juventus", Prienų "CBet", Pasvalio "Pieno žvaigždės", "Šiauliai", Alytaus "Sintek-Dzūkija" ir Kėdainių "Nevėžis".

Paskutinę vietą užėmęs "Nevėžis" neprarado teisės kitą sezoną dalyvauti LKL čempionate.

LKL valdyba ketino kelti klubams biudžeto kartelę iki 600 tūkst. eurų, tačiau dėl COVID-19 sukeltų sunkumų palikta 400 tūkst. riba.

Sprendimas – netrukus

LKL čempionai žalgiriečiai, laukdami sprendimo, ar bus pratęstas Eurolygos turnyras, po daugiau nei dviejų mėnesių pertraukos vėl treniruojasi.

Kaune sportuoja tik lietuviai – Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Artūras Milaknis, Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Rokas Jokubaitis ir Karolis Lukošiūnas.

Martinas Gebenas ir komandos legionieriai Nigelas Hayesas, Zachas LeDay, Thomas Walkupas, Kelvinas Creswellas Riversas, Jockas Landale'as vis dar yra užsienyje.

"Žalgiriui" yra likusios šešerios Eurolygos reguliariojo sezono rungtynės – su "Barcelona", "Valencia", Stambulo "Fenerbahce", Tel Avivo "Maccabi", Maskvos CSKA ir Miuncheno "Bayern". Kauno komanda po 28 turų – per žingsnį nuo atkrintamųjų varžybų aštuntuko (9-oje vietoje su 12 pergalių ir 16 pralaimėjimų).

Ispanijos dienraščio "AS" duomenimis, dėl tolesnio šiemetinio Eurolygos sezono likimo gegužės 25-ąją balsuos vienuolika klubų, turinčių A licenciją ("Žalgiris", Stambulo "Anadolu Efes" ir "Fenerbahce", CSKA, Madrido "Real", "Barcelona", Vitorijos "Baskonia", "Maccabi", Pirejo "Olympiakos", Atėnų "Panathinaikos" ir Milano "AX Armani Olimpia").

Po balsavimo sprendimą dar turės patvirtinti visų aštuoniolikos klubų atstovai. Jeigu varžybos būtų atnaujintos, likusios reguliaraus sezono rungtynės ir atkrintamieji mačai vyktų liepos 4–26 d.

Pertvarka ar pinigai?

"Ryto" klubas nusprendė iš Eurolygos ir Europos taurės turnyrus rengiančios Europos krepšinio lygų sąjungos (ULEB) stovyklos pereiti į Tarptautinės krepšinio asociacijų federacijos (FIBA) globojamą Čempionų lygą.

"Tai – ilgai svarstytas sprendimas, pradedantis kiek užtrukusį klubo pertvarkos procesą, – pareiškė "Ryto" klubo valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas. – Jau girdėjau pokštų ir apie dvyliktokų žaidimą penktokų lygoje, ir kitų kandžių replikų. Visgi perėjimas į Čempionų lygą nėra žingsnis atgal, tai – rimtas žingsnis, siekiant ilgalaikio tikslo: žaisti stipriausiame Europos klubų turnyre – Eurolygoje. Tačiau dabartinėmis sąlygomis apie tai mes negalime svajoti nei artimiausiu trejus ar penkerius metus. Be to, FIBA garantuoja palankesnes finansines sąlygas, Europos taurės turnyro rengėjai nieko panašaus pasiūlyti negalėjo. Taip, mes išėjome pas Eurolygos konkurentus, tačiau išlieka galimybės ateityje sugrįžti ir nebūtume pirmieji, taip padarę."

Komandos, pasiekusios Čempionų lygos ketvirtfinalį, uždirba per sezoną 100 tūkst. eurų, Europos taurės turnyre – 90 tūkst. Skirtingos premijos ir finalininkams: Čempionų lygoje – 1 mln. eurų (1-oji vieta) ir 400 tūkst. (2-oji vieta), Europos taurės turnyre – atitinkamai 450 tūkst. ir 275 tūkst. eurų.

Praeitą sezoną vilniečiai Europos taurės turnyre buvo pasiekę aštuntfinalį ir G grupėje užėmė 3-iąją vietą (3 pergalės ir 3 pralaimėjimai).

Iššūkis "Lietkabeliui"

Priešingą, nei Vilniaus klubas, manevrą atliko "Lietkabelis": panevėžiečiai, pastaruosius du sezonus žaidę Čempionų lygoje, siekia dalyvauti Europos taurės turnyre.

Kovo mėnesį Čempionų lygos aštuntfinalyje "Lietkabelis" (baltos spalvos apranga) pripažino Saragosos krepšininkų pranašumą.

"Šis turnyras – antras pagal pajėgumą Europoje. Garbė ir prestižas dalyvauti tokiose varžybose, o mūsų sirgaliams ir rėmėjams – galimybė pamatyti aukštesnio lygio komandas. Tai iššūkis ir mūsų klubui, tačiau manome, kad turnyro statusas turėtų padėti lengviau pasikviesti į ekipą aukštesnio meistriškumo krepšininkus", – svarstė "Lietkabelio" klubo direktorius Martynas Purlys.

Europos taurės turnyre Panevėžio komanda dalyvavo 2016–2017 m. (pateko į "TOP16" ir F grupėje užėmė 3-iąją vietą) bei 2017–2018 m. (po reguliaraus sezono B grupėje užėmė 5-ąją vietą).

Šiemet Čempionų lygos aštuntfinalyje "Lietkabelis" nusileido Saragosos "Casademont" krepšininkams (67:76 ir 88:90).

Eurolygos, Europos taurės ir Čempionų lygos turnyruose yra žaidęs uostamiesčio "Neptūnas".



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių