„Žalgiris“ pasiruošimą sezonui baigė sunkia pergale prieš VEF komandą

Dviženklį deficitą panaikinęs Kauno „Žalgiris“ pasiruošimą naujam sezonui užbaigė sunkia pergale.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 90:77 (13:24, 22:21, 28:15, 27:17) po ilgosios pertraukos perėmė rungtynių iniciatyvą ir pranoko Rygos VEF klubą iš Latvijos.

„Žalgirį“ į priekį vedė po 14 taškų pelnę Rolands Šmits (3/3 dvit., 2/6 trit., 2/4 baud.) ir Edgaras Ulanovas (2/3 dvit., 1/1 trit., 7/7 baud.).

Iki ilgosios pertraukos vos 1 iš 15 tritaškių pataikę žalgiriečiai atsilikinėjo dviženkliu skirtumu (35:45). Vienintelį tolimą metimą pataikė Keenanas Evansas.

Trečiojo kėlinio pradžioje 4 taškus paeiliui pelniusio Šmito ir 6 taškus iš eilės pridėjusio Evanso užkurtas „Žalgiris“ spurtavo 18:4 bei persvėrė rezultatą į kitą pusę (53:52).

Latviai neatlyžo ir ketvirtojo kėlinio pradžioje išsiveržė į priekį (65:63), tačiau Ulanovas smeigė tritaškį, o Tyleris Cavanaugh pridėjo dar du tolimus metimus (72:68). Tada Šmits pataikė tris paeiliui metimus – pelnė 8 taškus, o Kauno ekipa susikrovė dviženklę persvarą (80:70).

Per likusias 5 minutes žalgiriečiai arčiau latvių nebeprisileido.

Antroje rungtynių pusėje Kauno ekipa pagerino tritaškių pataikymą (9/15).

Kauno klubas pasiruošime iš viso sužaidė septynerias rungtynes. „Žalgiris“ įveikė Liublino „Polski Cukier Pszczolka Start“ (90:83), Rostoko „Seawolves“ (84:68), Meliljos miesto ekipą (90:54), Malagos „Unicaja“ (79:72), „Wolves“ (80:59), bet nusileido Madrido „Real“ (81:89).

„Žalgiris“: Rolands Šmits (3/3 dvit., 2/6 trit., 4 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas (7/7 baud., 7 rez. perd.) po 14, Tyleris Cavanaugh 12 (2/4 trit., 7 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas (5/5 baud., 6 atk. kam., 3 per. kam.) ir Keenanas Evansas po 9 (3/7 dvit., 4 rez. perd., 3 klaid.) po 9, Ignas Brazdeikis 8 (1/6 dvit., 2/6 trit., 4 atk. kam.).

VEF: Danielis Hamiltonas 28 (6/14 trit., 6 atk. kam., 10 rez. perd., 4 klaid.), Nysieras Brooksas 16 (5/6 dvit., 6/7 baud.), Kristers Zoriks 13 (3/5 trit., 4 rez. perd., 5 klaid.).