„American Express“ padarė bendrą gyventojų apklausą JAV ir išsiaiškino, kad net 43 proc. visų amerikiečių neaptaria finansinių klausimų prieš vestuves. Tad ar nuostabu, kad finansai – tokia emocinga tema – tampa didele povestuvine problema?
Ar nebus geriau šį klausimą išspręsti iš karto ir užkirsti kelią šeimyniniams ginčams ir bėdoms? Juk finansiniai klausimai per daug svarbūs ir jų paprasčiausiai nepavyks praleisti pro pirštus. Apie tai rašo žurnalas „Forbes“ ir pateikia keturis patarimus, kaip tvarkingai bei draugiškai jaunavedžiai gali susitarti dėl finansų.
1. Trys krepšeliai
Remiantis lawyers.com atliktu tyrimu, 40 proc. JAV gyventojų tikina, kad finansinis pasitikėjimas vienas kitu yra svarbiau už ištikimybę santuokoje. Tam, kad paskatintų pasitikėjimą vienas kitu, pora galėtų atidaryti bendrą sąskaitą banke.
Vadinamoji trijų krepšelių sistema yra vis labiau populiarėjantis finansinio tvarkymosi būdas. Viena sąskaita skirta bendroms išlaidoms: buto nuomai, mokesčiams už komunalines paslaugas, bendroms išlaidoms baldams ir pan. Kitos dvi atskiros sąskaitos – sutuoktinių asmeninėms išlaidoms. Laikui bėgant, jūs natūraliai norėsite keisti mokėjimo tvarką, kas kiek moka ir už ką. Tačiau trijų krepšelių metodas gali būti puikus pereinamasis būdas, sukursiantis pasitikėjimą tarp jaunavedžių ir draugišką jungtinių finansų tvarką.
2. Nuspręskite, koks bus biudžetas
Jeigu jau turite bendrą sąskaitą, jums būtų visai paprasta nustatyti periodinius pervedimus ir lėšų atidėjimą taupyti. Jūs taip pat galite pasinaudoti bankų siūlomomis elektroninėmis programomis, padedančiomis organizuoti šeimos biudžetą. Tam, kad biudžetas būtų realus ir įgyvendinamas, svarbiausia jį gerai aptarti su partneriu. Jūsų finansinei situacijai keičiantis, būtina nenutraukti pasitarimų dėl finansų ir toliau apie juos diskutuoti dviese.
3. Užsibrėžkite bendrus tikslus
Taupant pinigus svarbiausia plano dalis yra tiksliai žinoti, kam jūs tuos pinigus taupote. Tad taupymo planas turi būti gerai suderintas su jūsų tikslais ir tuo, ką jūs viliatės gauti ar pasiekti. Atvirai apsvarstę tokius klausimus galėsite nuspręsti, kada reikės tam tikros sumos, kiek reikia sutaupyti dabar, o kiek reikės vėliau ir kiek galite sau leisti šiuo metu savo asmeninėms reikmėms.
Geriausias būdas sutaupyti yra turėti skirtingus taupymo planus atskiriems tikslams pasiekti. Kuo anksčiau užsibrėšite tikslus, tuo geriau, o kuo anksčiau pradėsite taupyti, tuo greičiau pasieksite tikslą. Juk galima nustatyti automatinius pinigų pervedimus į savo sąskaitoje sukurtą taupymo fondą. Jeigu susikursite tokią taupymo sistemą, išeis, kad jūs patys mokate sau algą. Be to, jeigu netyčia kada mėnesio gale pritrūksite pinigų netikėtai sąskaitai padengti, papildomas pinigų fondas jus išgelbės.
4.Pensija, nepamirškite ir jos!
Niekada ne per anksti pradėti planuoti savo pensiją. O vestuvės yra būtent tas etapas, kai reikia ne tik apie tai svarstyti, bet ir pradėti veikti. Nuspręskite, koks pensijos planas jums tinka, pasidomėkite, gal yra privačių pensijos kaupimo programų, kurios atitiks jūsų norus ir reikalavimus.
Šeimyniniai finansai yra rimtas išbandymas bendrą gyvenimą pradedantiems jaunavedžiams. Tačiau pasinaudoję šiais patarimais galėsite sklandžiai išspręsti finansines problemas. Sėkmės!
Naujausi komentarai