Pereiti į pagrindinį turinį

Kodėl prailgsta diena?

2014-06-17 12:05
LRT
Amžius, akys ir paros bioritmą diktuojantis laikrodis smarkiai susiję
Amžius, akys ir paros bioritmą diktuojantis laikrodis smarkiai susiję / Shutterstock nuotr.

Skaitytojas Domas klausia, kodėl kai kurios dienos prabėga greitai, o kitos – prailgsta.

„Kodėl kai kurios dienos darbe eina taip lėtai, kad atrodo – niekada nesibaigs, o kitos prabėga nepastebimai? Kaip paskubinti tas amžinybę trunkančias dienas?“, – teiraujasi skaitytojas.

Pasak psichologo Mariaus Daugelavičiaus, galimi keli variantai. „Diena bėga greitai, kai žmogui įdomu daryti tai, ką jis daro. Jam smagu, jis jaučia entuziazmą“, – sako psichologas.

Nepastebimai laikas bėga ir įsisukus į rutiną, teigia M. Daugelavičius. „Darbai, darbai, reikalai, reikalai. Žmogus daro įprastus darbus ir kažkuria prasme yra tokios būsenos tarsi sapnuotų. Atsijungęs. Savo mintyse, savo reikaluose“, – tvirtina žmogaus psichologijos žinovas.

M. Daugelavičiaus teigimu, diena prailgsta dažniausiai tada, kai kažko labai laukiama ir visiškai nesvarbu, ar laukiama gerų, ar blogų įvykių. Taip pat laiko tėkmė tarsi sustoja darant nemalonius darbus, užsiimant nenorima veikla. 

Visgi skubinti prailgusių dienų psichologas nerekomenduoja. Jis sako, jog žmonėms labai svarbu išmokti džiaugtis šia diena ir kiekviena jos akimirka.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų