Kodėl vyrai vis dažniau tampa moterimis? Pereiti į pagrindinį turinį

Kodėl vyrai vis dažniau tampa moterimis?

2011-12-19 12:49
Kodėl vyrai vis dažniau tampa moterimis?
Kodėl vyrai vis dažniau tampa moterimis? / Shutterstock nuotr.

Tailandas ir Iranas. Šiose šalyse daugiausiai atliekama lyties keitimo operacijų.

Tailande tai susiję su labai paplitusiu reiškiniu – prostitutėmis transeksualėmis, o štai Irane tokios operacijos atliekamos norint užkirsti kelią homoseksualiems ryšiams tarp piliečių. Mat jie baudžiami mirties bausme.

Manoma, kad  įvairiose pasaulio šalyse  transeksualaų  yra nuo 1 atvejo, tenkančio milijonui gyventojų iki vieno atvejo, tenkančio trims šimtams gyventojų. Moterų transeksualių yra daugiau kaip du kartus mažiau nei vyrų. Tikėtina, kad JAV jų yra daugiau kaip 40 tūkst.

Dažniausiai biologiniai vyrai keičia lytį ne anksčiau kaip sulaukę 30 metų, o biologinės moterys - 20–25 metų. Žmonių skaičius, norinčių padaryti lyties keitimo operaciją kasmet  padidėja 14 proc. Operacijos kaina svyruoja priklausomai nuo miesto, klinikos ir naudojamos technikos. Tačiau vidutiniškai galima palyginti su gero automobilio kaina. Kai kuriose šalyse tokias operacijas apmoka valstybė, rašoma Medportal.ru.

Mokslininkai atlikę ne vieną tyrimą, išsiaiškino penkis pagrindinius mitus apie transeksualumą

1. Тranseksualumas – tai neteisingo auklėjimo rezultatas

Ištyrus kelis šimtus atvejų galima teigti, kad transeksualo auklėjimas niekuo nesiskiria nuo tų auklėjimo, kurie niekados nesusidūrė su tokiomis problemomis. Vaikas – tai ne tuščias popieriaus lapas, ant kurio auklėtojas gali parašyti, ką nori. Žmogus -  biopsichosocialinė būtybė. Beje, biologinis komponentas visados pirmoje vietoje.

2. Lytį dažniau keičia homoseksualai

Iš tikrųjų kartais sulaukiama prašymų leisti pasikeisti lytį homoseksualinės orientacijos asmenims. Tačiau tokių atvejų nėra daug. Vienas iš psichologinės apžiūros uždavinių ir yra tas, kad atskirti transeksualą nuo tų, kurie tokiais nėra. Iš dalies homoseksualai, priešingai vyraujančiai visuomenės nuomonei, pasilieka sau teisę vadintis tikrais vyrais ir tikromis moterimis.

 3. Тranseksualumas – tai seksualinis smalsumas, naujų seksualinių pojūčių ieškojimas

Тranseksualumas niekados nebuvo ir netaps madingu reiškiniu. Komisija nustato diagnozę remdamasi ilgalaikiais apžiūros tyrimais ir objektyviais kriterijais. Be to, daugumai transeksualų nepriimtina pati galimybė patirti malonumą turint nekenčiamus lyties organus. Todėl neretai transeksualams būdingas aseksualus gyvenimo būdas iki operacijos.

4. Тranseksualumą gali išgydyti psichiatras

Тai ką gali išgydyti psichiatras ar psichoterapeutas tikrai negalima pavadinti transeksualumu. Bet  kokie mėginimai išgydyti  transeksualumą neduoda teigiamų rezultatų. Priešingai - priverčia kentėti juos dėl aplinkinių nesupratimo ir prievartinių poveikio priemonių. O štai psichologinio negalavimo buvimas užkerta kelią gauti leidimą lyties pakeitimui.

5. Lyties pakeitimo korekcija – tai genitalijų pakeitimas

Daugumai transeksualų kelia susirūpinimą ne penio buvimas ar jo nebuvimas, o visuomenės diskriminacija ir spaudimas. Jie verčiami rengtis nekenčiamais drabužiais, kreipiasi į juos vardu, kurio jie nelaiko savu, nuolat priekaištauja dėl „nepadoraus“ elgesio ir išvaizdos. Todėl daugumai transeksualų didesnė problema yra savo statuso juridinis pripažinimas, o operacija lieka tik lyties korekcijos elementas.

Anot specialistų, transeksualumas – tai socialinė problema, kuri yra tiesioginė mūsų visuomenės seksizmo pasekmė. Iki tol, kol santykiuose tarp vyro ir moters gyvuos skirtingi stereotipai, transseksualumas bus problema ir stebins žmones, kurie priprato gyventi pagal visuomenės primestus stereotipus.

Tačiau transeksualumas niekada netaps masiniu reiškiniu. Pastarųjų metų patirtis byloja, kad visuomenės požiūris į lyties keitimo operacijas tapo gerokai ramesnis. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų