Trys taisyklės: kaip gauti nemokamą specialisto konsultaciją

  • Teksto dydis:

Taigi, gydymo įstaiga pirmiausia turi pacientui pasiūlyti nemokamą gydymą, o pacientas turi teisę rinktis: ar gauti nemokamą, ar su priemoka.

Paprasti patarimai ir keisti nutikimai

Jau išsiaiškinome, kad kiekvienas apdraustas PSD pacientas, kuriam žinomos išvardintos taisyklės, turi teisę į nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją. Ką daryti, jei konsultacijos metu pacientui sakoma, kad specialisto (urologo, kardiologo, chirurgo ir kt.) konsultacija nemokama, o už jo skiriamus tyrimus ar  procedūras reikia susimokėti?

Nebūkite patiklūs ir žinokite, kad ligonių kasos apmoka tiek už gydytojo konsultaciją be tyrimų ir procedūrų, tiek už konsultaciją su visais papildomais paciento diagnozei ar gydymui reikalingais tyrimais bei procedūromis.

Netikėkite išgirdę, kad ligonių kasos kompensuoja tik pačias paprasčiausias medicinos pagalbos priemones, kurios, anot taip teigiančių, netinkamos procedūrai ar operacijai, ir iš karto siūlo įsigyti „geresnes“ – tai yra brangesnes. Žinokite, kad didžiąją dalį priemonių gydymo įstaigos įsigyja pačios, ir tai reiškia, kad jos turi įsigyti tinkamas priemones, o pagal sutartį – užtikrinti nemokamą sveikatos priežiūrą. Tad jei pacientas yra dėl to siunčiamas į konkrečią, pavyzdžiui, prie įstaigos esančią vaistinę nurodant nusipirkti konkretaus gamintojo vaistą ar priemonę, tai yra paciento teisės gauti nemokamą sveikatos priežiūrą pažeidimas.

Pasitaiko ir keistų nutikimų. Štai kraujo tyrimą atlikusi slaugytoja iš pacientės pareikalavo susimokėti „už dūrį“ – ne už tyrimą, o už įdūrimą. Šmaikšti pacientė medikei pasiūlė: „Padarykite man tą tyrimą neįdūrusi.“ Apsisuko ir išėjo nesusimokėjusi, o vėliau su įstaigos vadovu išsiaiškino, kad reikalauta susimokėti neteisėtai.  Kitas atvejis – kai gydytojas senolio paprašė nupirkti jam vienkartines gumines pirštines. Senukas atsakė: „Daktare, jūs operuokite mane be pirštinių – aš per karą dar ne to mačiau.“

„Vis daugiau žmonių žino, kad apdraustiesiems sveikatos priežiūros įstaiga pirmiausia privalo pasiūlyti nemokamą sveikatos priežiūros paslaugą be papildomų mokėjimų. Nei už švirkštus, adatas, pirštines negali būti jokių papildomų mokėjimų, nes šių medicinos priemonių kainos jau įskaičiuotos į paslaugos kainą. Reikalavimo susimokėti teisėtumą pacientai visada gali išsiaiškinti, tad gydymo įstaigoje reikia klausti „Kodėl turiu mokėti?“. Jei atsakymo negauna ar kyla abejonių dėl gauto atsakymo, reikia kreiptis į artimiausią TLK. Daugėja atvejų, kai pagal paciento skundą TLK atlikus patikrinimą gydymo įstaigoje ir nustačius, kad buvo pažeistos paciento teisės, gydymo įstaiga grąžina pacientui lėšas“, – teigia VLK direktoriaus pavaduotoja Žadvilė Abelienė.


Šiame straipsnyje: sveikatalėšoskonsultacijaPSDF

NAUJAUSI KOMENTARAI

Vilkaviškietis

Vilkaviškietis portretas
Esu pensininkas o tai reiškia kad ESU SOCIALIAI DRAUSTAS. Pagal Vilkaviškio PSPC šeimos gydytojo siuntimą nuvykau pas Vilkaviškio ligoninės reabilitologą kuris paskyrė mankštą baseine, bet žinoma už ją turėjau susimokėti, ar tai teisinga juk visas gydymo procesas pagal ligonių kasų teigimą visos gydymo paslaugos pagal šeimos gydytojo siuntimą NEMOKAMOS?

tik 1 k.

tik 1 k. portretas
valstybė moka tik 1 karta per 3 metus. per tuos tris gali ir numirti, jei pati nedarysi kas met

Ydomu

Ydomu portretas
Buvau supažindinta kad gimdos kaklelio tyrimą gali daryti tik pašalinus ligas kokios ten bebūtų, ir tik po to jy daryti. Tačiau... daktarė tik apgydė ir sumastė kad reikia siūsti į centrą mano tyrimą. Vilnius atmetė nes rado neaiškių priežaščių, tuomet ji pasiūlė darytis pakartotinai kuris kainuos apie 10€. Ar mums reikalingi tokie specialistai?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių