Neaiškios kilmės COVID-19 atmaina užsikrėtė ir paskiepytieji: vicemeras įvardijo kitokius skaičius

 • Teksto dydis:

Antradienį pranešta, kad Anykščių rajone nustatyta dar neidentifikuota koronaviruso atmaina. Radus pirmuosius įtarimą sukėlusius tepinėlius, nedelsiant padidintas testavimas. Kaip praneša LNK, tarp užsikrėtusiųjų – ir pasiskiepiję asmenys.

Ar gali būti, kad pasaulyje tarp kitų atmainų turėsime ir Anykščių koronaviruso atmainą?

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad šiuo metu rajone nustatyti 35 viruso  atvejai su E484 mutacija.

„Šiai dienai turime 35 viruso atvejus, kai nustatyta neįprasta atmaina“, – teigė NVSC Utenos departamento vadovė Birutė Sapkauskienė.

Tačiau Anykščių rajono vicemeras dėsto kitokius skaičius. „Jau yra nustatyta 40 šios atmainos sergančiųjų Anykščių rajone“, – LNK sakė Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis.

Pirmasis pranešimas iš laboratorijos apie aptiktą mutaciją NVSC pasiekė dar balandžio 9 dieną, ėminiai iš asmenų paimti dar kovo 24 dieną.

„Šiuo metu Anykščių rajonui skiriame prioritetą, kiekvieną dieną pradedame pirmiausia tirti Anykščių rajono atvejus, tada jau kitų rajonų atvejus“, – sakė NVSC atstovė B. Sapkauskienė.

Nustačius mutaciją tiriami net mažos rizikos sąlytį turėję asmenys.

„Pagilintas atvejų tyrimas, protrūkių identifikavimas. Taip pat plataus masto tiek didelės rizikos kontaktą, tiek mažos rizikos kontaktą turėjusių asmenų ištyrimas“, – kalbėjo NVSC atstovė.

Gavus informacijos apie nustatytą mutaciją, savivaldybėje po kelių dienų buvo sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Apie radinį tepinėliuose pranešta vietos spaudoje.

Apie trečdalį žmonių, kuriems ši forma buvo nustatyta, jau yra pasveikę. Daugelis serga besimptome forma.

„Visą savaitę intensyviai dirbome. Apie 500 papildomai ištestuota kontaktus galimai turėjusių asmenų greitaisiais testais, daugiau nei vieno papildomo neradome“, – sakė D. Žiogelis.

Nors atmaina nedideliame rajone, atrodo, įleidusi šaknis, tačiau specialistai ramina, kad kol kas nepastebime akivaizdžių simptominių skirtumų tarp mutacijos ir įprastos COVID-19 formos.

„Apie trečdalį žmonių, kuriems ši forma buvo nustatyta, jau yra pasveikę. Daugelis serga besimptome forma“, – kalbėjo NVSC atstovė.

Tarp užsikrėtusiųjų ir paskiepyti žmonės. „Jie užsikrėtę, bet jokių simptomų neturi, absoliučiai besimptomiai atvejai. Ir nuo jų niekas kitas irgi neužsikrėtė“, – sakė B. Sapkauskienė.

Kaip neaiški viruso atmaina atsirado Anykščiuose, rajono vicemeras nežino. Sako, kad niekas nesigyrė keliavęs į svečią šalį. O pati savivaldybė, anot vicemero, detalios informacijos apie sergamumą rajone net negauna.

„Kaip ir visiems parašyta, kad naudotume Statistikos departamento skelbiamą informaciją. Tos informacijos yra tiek, kiek yra“, – sakė D. Žiogelis.

NVSC atstovė teigė, kad atmainos plitimas, atrodo, yra sulėtėjęs, bet situacija toliau stebima.

„Anykščiuose turime aštuonis aktyvius protrūkius, jie nėra dideli. Iš tų aštuonių keturi siejami su mutavusio viruso atvejais“, – BNS kalbėjo B. Sapkauskienė.

E484 viruso mutacija gali būti siejama su didesniu atmainos atsparumu vakcinai.

Sekoskaitos tyrimus Lietuvoje koordinuojanti Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija BNS informavo, jog Lietuvoje randama įvairiausių atmainų, tačiau dauguma atvejų nėra pagrindo įtarti, kad jų epidemiologinė elgsena ženkliai skiriasi nuo kitų.

Lietuvoje iki šiol aptiktos dvi pavojų keliančiomis laikomos atmainos: 1646 britiškosios bei dešimt iš Pietų Afrikos kilusios atmainos atvejų.NAUJAUSI KOMENTARAI

4

4 portretas
Gydykit savo imuninę sistemą ir nereikės jokių vakcinu. O tai specialiai visa gyvenimą naikina ji, o po to kaltina kitus kad jie jus užkrėtė. Kalti tie, kurie užsikrečia ir serga ar miršta nuo COVID , o ne tie kurie užkrečia

bus tų atmainų

bus tų atmainų portretas
dar daug ir nėra ko lipti užuolaidomis dėl kiekvienos naujos. Pe panikos. Kiek skirta gyventi, tiek gyvensime. Skiepytis reikia maksimaliai, o toliau viskas jau ne mūsų rankose.

Anonimas

Anonimas portretas
I ka mutavo kovidiniai idiotai?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių