Atopinis dermatitas – sutramdoma liga

Atliekamas atviras arba abipusiškai slaptas placebu kontroliuojamas mėginys. Pirmuoju atveju ir pacientas, ir gydytojas žino bandomojo produkto sudėtį, antruoju – ne.

Provokaciniai oraliniai mėginiai laikomi auksiniu standartu diagnozuojant alergiją maistui tiek moksliniuose tyrimuose, tiek klinikinėje praktikoje. Šie mėginiai atliekami tam tikrą laikotarpį laikantis individualios eliminacinės dietos.

"Tiesa, tais atvejais, kai visiškai atitinka anamnezės duomenys (pasireiškia sunkios sisteminės reakcijos pakartotinai pavartojus to paties maisto alergeno) ir gaunami teigiami odos dūrio mėginių bei specifinių IgE tyrimo rezultatai, provokacinio oralinio mėginio atlikti nerekomenduojama", – įspėjo gydytoja alergologė.

Anot jos, abipusiškai slapto placebu kontroliuojamo provokacinio oralinio mėginio pranašumas – tyrimas galutinai patvirtina arba paneigia alergijos maistui diagnozę.

"Surinkus ligos istoriją, atlikus odos mėginius, specifinių IgE antikūnų kraujo serume tyrimą ir įtarus tam tikrus klinikinius požymius sukeliančius maisto produktus, jie pašalinami iš ligonio valgiaraščio", – kalbėjo V.Paltarackienė.

Gydymą planuoja ilgam laikui

Atopinio dermatito pažeista, o ypač nukasyta oda gali komplikuotis antrine infekcija: bakterine, grybeliu ar virusu.

"Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atliekami kokybiški mikrobiologiniai, laboratoriniai tyrimai grybelinės bei virusinės infekcijos diagnostikai. Atopinis dermatitas yra lėtinė liga, todėl gydymas turi būti planuojamas ilgam laikui į priekį. Be to, svarbu užtikrinti, kad jis būtų saugus", – teigė J.Česienė.

Anot jos, oda turi būti valoma kruopščiai, bet tuo pačiu švelniai ir atsargiai, kad pašalintų šašus ir apsaugotų nuo bakterinės superinfekcijos.

Efektyvus vietinis gydymas susideda iš trijų pagrindinių principų: pakankamo stiprumo ir dozės medikamentų bei tinkamo jų naudojimo. Dažnai pacientams tenka skirti sisteminius preparatus, fototerapiją.

Nepaisant gydymo galimybių, atopinis dermatitas turi didelę reikšmę gyvenimo kokybei ir pacientams, ir juos prižiūrintiesiems.

"Dažnai pacientai nesilaiko nurodymų, todėl nepasiekiamas teigiamas atsakas į gydymą. Labai svarbu, kad pacientas būtų informuotas apie ligą ir suprastų gydytojų paskyrimus. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje suburta specialistų komanda yra pasiruošusi padėti ne tik pacientams, bet ir jų artimiesiems. Tik gerai išaiškinus ligos etiologiją, patogenezę, gydymo ir profilaktikos galimybes, galima tikėtis ligos remisijos", – tvirtino J.Česienė.

Primenama, kad pacientai, norintys konsultuotis pas Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas dermatovenerologes, priimami be šeimos gydytojo siuntimo, reikalinga tik išankstinė registracija. Gydytoja alergologė konsultuoja su šeimos gydytojo siuntimu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

tikra tiesa.

tikra tiesa. portretas
išrašė hormoninių vaistų. kai tepi - gerai. kai nebetepi - vėl blogai. ir daugiau niekuo nepadėjo. be to ėjome be eilės...

lina

lina portretas
Pas dermatologus Klaipėdoje eilės. Gauti talonų pas J. Česnienę, R. Šidlauskienę, J. Dagilienę - misija neįmanoma. Gegužės mėnesio pradžioje talonų nebuvo iki šio mėnesio galo. Kada bus talonai vizitui pas gydytoją liepai ir rugpjūčiui - neaišku. Registratorės nežino.

Aš portretas
Juokingiausia tai tyrimų seka.Visiškai neatitinka kas rašoma.pati turiu dermatita ir baltme,tikrai pas visus imanomus odos gydytojus buvau ir niekas nedare jokiu tyrimu.pasiziurejo ir nustate man ligas :D jokiu duriu ir t.t. Realiai pasake tai,ka pati radau interneta.Nauda is ju tik tepalui israsyti :D apie eiles pas gydytojus net nekalbu.Turejau baisia situacija su dermatitu trukinejo oda skausmas niezulys ir visa puoskte.Net kad privaciai pakliut misija neimanoma...
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių