Beždžionių raupų atvejai patvirtinti dvylikoje valstybių

Dvylikoje valstybių patvirtinta daugiau nei 80 beždžionių raupų atvejų, praneša BBC.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad aiškinamasi dėl dar 50 galimų atvejų, tačiau nenurodė, kokiose valstybėse jie užfiksuoti ir perspėjo, kad atvejų skaičius gali augti.

Apie ligą patvirtinta 9-ose Europos valstybėse – Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose, Italijoje ir Švedijoje – taip JAV, Kanadoje ir Australijoje.

Beždžionių raupai dažniausiai kyla atokiose Centrinės ir Vakarų Afrikos dalyse.

Remiantis Jungtinės Karalystės Nacionaline sveikatos taryba (NHS), tai reta virusinė infekcija, kurios eiga dažniausiai lengva ir žmonės pasveiksta per kelias savaites.

Virusas tarp žmonių lengvai neplinta ir rizika gyventojams vertinama kaip žema.

Nors skiepų nuo beždžionių raupų nėra, tačiau 85 proc. apsaugą nuo šios ligos suteikia skiepai nuo raupų nes abu virusai ganėtinai panašūs.

Penktadienį PSO paskelbė, kad viruso protrūkis netipinis nes jis kilo šalyse, kurioms ši liga nebūdinga.

PSO bendradarbiauja su paveiktomis ir kitomis valstybėmis, kad išplėstų ligos atvejų stebėjimą, nustatytų sergančius žmones ir jiems padėtų.

PSO taip pat perspėjo nestigmatizuoti žmonių grupių dėl ligos nes tai gali pakenkti kovai su ja ir prisidėti prie jos išplitimo.

Pirmasis ligos atvejis Jungtinėje Karalystėje buvo patvirtintas gegužės 7 d. Pacientas keliavo į Nigeriją, kur ir galėjo apsikrėsti. Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje patvirtinta 20 ligos atvejų.

Jungtinė Karalystė ir Ispanija įsigijo vakcinos nuo raupų siekdamos suvaldyti viruso protrūkį.

Australijoje virusas buvo diagnozuotas vyrui, kuris  pasijuto blogai po kelionės į Didžiąją Britaniją. JAV Masačiusetso valstijoje vyrui liga diagnozuota po kelionės į Kanadą. Jo būklė gera ir jis nekelia pavojaus visuomenei.NAUJAUSI KOMENTARAI

aš portretas
kalbat apie bezdžiones o rodot sergančius žmones,kodėl sakot kad reikiakad įkąstų, o juk užkratas yra pūslelėse,,jom pratrūkus ant bet ko išsilaiko ir užkrėtimas,tik reikia kontakto

Atėjo laikas

Atėjo laikas portretas
,,galąsti kirvius,kalavijus aštrius" ir į šv. kryžiaus žygį prieš lgbtešnikus.Juk turime suvaldyti jų savivaldžiavimą ir jų skleidžiamą baisų gėjinį užkratą.

Anonimas

Anonimas portretas
Tai žydrieji jau pradejo ir beždžiones dulkinti ? Kada jiems bus gana ?
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių